Zaman Tanımayan Trendler

Annenizin dolabında bulduklarınız güncel trendlere ayak uydurabiliyorsa bunun nedeni modanın da tarih gibi tekrar edebilmesiyle ilgili. Moda haftaları başlar başlamaz; “Bu yıl 70’ler hiç olmadığı kadar modaya hakim”, “90’ların grunge gençliği geri döndü” ya da “20’lerin etkisi modern haliyle 2000’lere uyarlandı” gibi cümleleri sık sık duyabilirsiniz. Neredeyse her yıl eski bir 10 yıllık periyod yeniden canlanıyor. Örneğin geçen yıl 90’ların etkisini hissediyorduk fakat son günlerde 80’li yıllar yeniden modaya dahil oldu. Gardırop detoksu yaparken artık trend olmayan kıyafetleri ya da giymekten sıkıldığınız parçaları ayıklamak isteyebilirsiniz. Fakat tarihe dönüp bir bakınca aslında bazı önemli parçaları saklamanız gerektiğini göreceksiniz. Sizin için sahneye yeniden çıkan trendleri bir araya getirdik. Böylece stilinizle throwback yapmak istediğinizde ya da eski bir akım yeniden güçlendiğinde elinizin altında en kilit parçaları tutmuş olacaksınız.

Açık Omuz Trendi

Özellikle geçen yıl yeniden vitrine çıkan omuzları açık bırakma trendi, danteller ve fırfırlarla birlikte ilk kez Viktorya döneminde ortaya çıktı diyebiliriz. Şimdiyse özellikle yeniden şekillenen gömleklerle bir arada onları giymemizi bekliyor.

Askılı Elbiseler

Geçmişi çok eskiye dayanmayan askılı elbiseler 90’lardan bugüne ulaşan en özgür trendlerden biri. Özellikle yaz aylarında bu parçayla yapabileceğiniz çok fazla alternatif var ve dolayısıyla birkaç sezon daha geçmişin cool kadınlarından biri gibi görünebilirsiniz.

Yüksek Bel Pantolonlar

Levi’s tarafından popüler hale getirilen bu pantolonlar yıllarca Marilyn Monroe, Winona Ryder ve Rihanna gibi ünlü kadınlar tarafından giyildi. Yüksek bel jean pantolonlar bu kadınların kendine özgü havasına cool bir duruş veriyordu ve vermeye devam ediyor. Yeni sezon koleksiyonları da neyse ki en iyi uyarlamalara sahip.

Platform Topuklar

1940’larda moda sahnesine çıkan platform topuklar 70’lere kadar pek yaygın değildi. Boyunuzu stiletto’nun verdiği rahatsızlık olmadan uzatmanın en eğlenceli yolu olan platform, her yıl küllerinden daha güzel şekilde doğuyor.

Transparan Tasarımlar

Özellikle 90’larda Kate Moss’un ikonik ve neredeyse çıplak göründüğü transparan askılı elbisesiyle bir anda trend olan transparan, athleisure trendiyle birlikte bambaşka formlarda karşımıza çıkıyor.

Cesur Küpeler

Kendini ifade etmek için başka bir yardımcıya ihtiyaç duymayan büyük ve cesur küpeler, sık sık yeniden karşımıza çıkıyor. Konfor alanınızdan çıkıp şık alternatiflerden biriyle görünümünüze yenilik katın.

Geniş Paçalı Pantolonlar

40’lı yıllarda kadınlar elbiselerden ve eteklerden kurtulup rahat edecekleri bir tasarıma kavuştu. Geniş paçalı pantolonlar şimdi bile en şık ve rahat alternatiflerden biri.