YÜZYILIN EN ÖZENİLESİ 11 ÇİFTİ

Adettendir, her Sevgililer Günü öncesi illa göze takılır, takılmazsa bile kasıtlı gözden geçirilir yüzyılın en özenilesi, en yerinde olunulası çiftleri. 14 Şubat kapıdan bakıyorken aşkları, tutkuları, ihtirasları ve kavgalarıyla akıllarda kalan en olmuş çiftleri gelin birlikte hatırlayalım.

1- Angelina Jolie- Brad Pitt
Kuşkusuz ki 7 yaşındaki bebeden 70 yaşındaki dedeye kadar “en beğendiğiniz, birbirine en yakışan, en ‘artiz’ çift kim?” diye sorduğunuzda sosyal sorumluluk sahibi Angelina ve yakışıklılar yakışıklısı Brad elbette ilk sırayı alır. Öyle ki sevgileri kendi bedenlerinden taşıp uzak diyarlara kadar uzanan ve doğurmak yerine evlat edinmeyi seçen bu çift alkışlanmaz mı sizce?
angelina

2- Victoria -David Beckham

Spice Girls üyesi olarak tanıdığımız ve bugünlerde kızlık soyadını dahi hatırlamadığımız Victoria’ya David ile evlilik çok yaradı. Öyle ki ülkemizde de sıkça görülen bir girişimcilik örneği olarak ‘futbolcunun tasarımcı eşi’ unvanını gururla taşıyor. Zayıf ve keskin hatlı Victoria ile kaslı ve yakıcı sarışın David’in çocukları da haliyle endam-ı tarz bireyler oluyor. Her ne kadar ‘mutlu aile tablosu’na bir ara Tom Cruise’un yatak dedikoduları da eklense, yıllar Beckham çiftinden hiçbir şey götüremiyor.

3- Muhterem Nur- Müslüm Gürses
Yeşilçam’ın şahsına münhasır güzelliği Muhterem Nur ile arabesk müziğin dev ismi Müslüm Gürses aslında evlenmeden de ne büyük aşk yaşanabileceğini yıllarca bize gösterdi. Bugün hemen her açılış, davet, galada karşımıza çıkan Sevim Emre-Orhan Gencebay çifti yıllarca Muhterem Nur-Müslüm Gürses çiftine rakipmiş gibi manipüle ettirilse de Nur-Gürses aşkı belki de gözlerden uzak yaşandığı için daha tutkulu ve saygıdeğer geldi her birimize. Müslüm baba erken ayrıldı aramızdan, kalan Muhterem hanıma hürmetlerimizi iletelim bir kez daha.

4- Bergüzar Korel- Halit Ergenç
Hazır laf sinemadan açılmışken sektörün birbirine en yakışan, en uyumlu görünen çiftlerinden Bergüzar Korel-Halit Ergenç birlikteliğini es geçmemek lazım. Öyle ki sokağa çift olarak değil yalnız çıktıklarında dahi fan kitleleri tarafından dramalar yazılan ve ayrılacaklar diye akılların çıktığı bir beraberlik bu. Ali isminde bir çocukları bulunan çiftin arasındaki yaş farkı 12.

5- Shakira- Gerard Piquet
2011 yılında açıklanan bu birliktelik o dönemde en çok konuşulan aşklardan biriydi. 2 Şubat 1977 doğumlu latin şarkıcı Shakira ile 2 Şubat 1987 doğumlu Barcelona’lı futbolcu Piquet’nin dünya basınında patlayan ilişkileri pek çok hayranı hayal kırıklığına uğrtamış, intiharın eşiğine kadar gidenler olmuştu. Oynadığı reklam filminde denildiği gibi sizce de Shakira’nın gülüşünün ardındaki sır sadece diş macunu olamaz öyle değil mi? İkinci bebeklerini de kucaklarına alan çift şu sıralar sessizliği tercih ediyor.

shakira

6- Beyonce- Jay Z
Biri dünyaca ünlü bir rapçi diğeri de kitleler tarafından tapılan bir popçu. Dünya basını her ne kadar son dönemde onların sırf haber olmak için yaptığı görgüsüzlükleri sıralasa da attıkları her adım birer olay. 2002 yılında evlenen çiftin düğününe Tayland’dan 400 bin dolar değerinde 60 bin beyaz orkide getirtilmişti. Ailesine aşırı bağlı ve saf hallerinin yalan olduğu iddia edilen Beyonce, kendisinden 10 yaş büyük eşinin çapkınlıklarına da göz yumuyor.

7- Düşes Kate Middleton – Prens William
2001 yılında üniversitedeyken tanışan çift 2011 yılında evlendi. Tüm dünyanın haber kanallarından canlı olarak izlediği bu evlilik töreni tarihe an be an canlı olarak tanıklık etmekti aslında. 28 yaşındayken, Prens William ile evlenen Cambridge Düşesi Catherine Elizabeth Middleton, İngiliz kraliyet ailesinin az sayıdaki ‘avam’ gelininden biri oldu. İlk bebekleri 2013’te dünyaya gelen George Alexander Louis’in ardından 21 ay sonra prenses Charlotte’un doğumunun üzerinden henüz bir yıl geçmeden üçüncü çocuğuna hamile olduğu duyuruldu. Sarayda tüm kadınların imrendiği bir hayatı süren düşes, kalabalık aile hayalini gerçeğe dönüştürmeye kararlı!

8- Sezen Aksu – Onno Tunç
Kariyerinin son konserini geçtiğimiz günlerde veren minik serçe’nin yaşamı öyle kalabalık olmasına rağmen acısını ve aşkını derinde yaşadığı tek bir kişiye aşık olduğu biliniyor; kuşkusuz Onno Tunç. Bir gün küsüp, bir gün barışan çiftin, aşklarında sevginin de kavganın da dozu yüksekti. Türk filmlerini aratmayan bir birlikteliği uzun seneler sürdüren çift, 1980’li yıllarda tutkularından beslendikleri pek çok müzikal başyapıta da imza attı. hemen her lafı açıldığında illa ki gözyaşı döken Sezen Aksu’nun Onno Tunç aşkı her baba yiğidin harcı değildir.

9- John Lennon – Yoko Ono
Hem müzik hem de efsanevi aşklar deyince onları anmadan geçemezdik. Aristokrat Japon bir ailenin Amerika’da okuyan kızı Yoko, Beatles’ın kurucusu John’a aşık olur. Gerek görüntüleri gerekse enteresan ilişkilerinin detaylarıyla milyarlarca insanın beynine kazınırlar. “Hz. İsa’dan daha meşhuruz” diyerek kiliseye kafa tutan Lennon’un sadece Yoko’nun kalbinde taht kurabilmek için müzik çizgisini değiştirip dağıttığı kült grup Beatles’ın, tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alması da elbette kaçınılmazdır.

10- Kim Kardashian – Kanye West
Buyurun size her hali başka bir alem, her hali başka bir olay çiftlerden biri daha. Mesleğinin halen ne olduğunu tam olarak kimsenin anlayamadığı Amerikan magazin yıldızı gerçek adıyla Kimberly Noel Kardashian ile rap şarkıcısı Kanye West iki senelik birlikteliğin ardından 2014 yılında evlendi. Düğünleri de tıpkı sansasyonel hayatları gibi günlerce konuşulan çift, Aziz ismini verdikleri bir bebek dünyaya getirdi. İşinden daha çok evlerinden yaptıkları canlı yayınlar, seks videoları ve kız kardeşleri ile anılan Kim Kardashian bugün pek çok kadının istediği bir yaşantı sürüyor.

kim

11- Suna- İnan Kıraç
Hep vurdulu kırdılı değil ya, naif ve naçizane sevdalılar da var. Koç Holding’in kurucusu Vehbi Koç’un kızı Suna Kıraç ve vefalı eşi İnan Kıraç, şarkının da dediği gibi “bizimkisi bir aşk hikayesi” tadında takdire şayan bir birliktelik aslında. Çift, evliliklerinin 15 yılında çocuk sahibi olamayınca, adını ’İpek’ koydukları bir bebeği evlat edindiler. 9 yıldır ALS hastalığı ile mücadele eden ve çevresiyle sadece gözleriyle iletişim kurabilen Suna Kıraç’ın hayatını, evliliğini, kızı İpek’i evlat edinmesini, çalışma anılarını hastalığını ve hayallerini anlattığı notlarını derleten İnan Kıraç, eşine doğum gününde ‘Ömrümden Uzun İdeallerim Var!’ adlı kitabını hediye etti. Suna Kıraç’ın kitabından şu sözleri aslında günümüzün pek çok ilişkisine ayna tutar nitelikte;
“İnan’ı evlendikten bir hayli sene geçtikten sonra sevmeye başladım, Çünkü İnan’ı değiştirmeye çabalamaktan vazgeçtim”