Yoğunluğa Mola Verin!

shutterstock_457572232

Hayatınızla işiniz arasında denge kurduğunuz zaman gerçekten mutlu ve tatmin olmuş hissedeceksiniz. Bundan eminiz çünkü kendinizle ilgilendiğiniz her an mutlu olduğunuzu biliyoruz. Peki dengeyi kurmayı nasıl sağlayabilirsiniz? İş yoğunluğunuzun sizi ofise esir etmesine izin vermeyin! İşinizi ne kadar severseniz sevin, kendinizi arada bir rahat bırakmanız önemli. Yoğunluktan masanızı terk edemediğiniz anlardan sonra yüzünüze kocaman bir gülümseme getirecek önerilerimizi okumaya başlayın, pişman olmayacaksınız!

Etrafınızı Yeniden Keşfedin

Belki de en büyük probleminiz içinde yaşadığınız şehrin ne kadar güzel olduğunu görmezden gelmek. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız, yüz yıllardır birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmış bu şehrin güzel yanlarını görmek için kendinize biraz zaman ayırın. Yoğun bir günün ardından evinizde geçirmek istediğiniz zamanı ne kadar heyecanla beklediğinizi biliyoruz fakat hafta sonu ya da akşam iş çıkışı biraz gezintiye çıkın. Şehrin size hazırladığı sürprizleri keşfedin. Boğaz manzarasına karşı bir kahve bile iyi hissetmenizi sağlayacak! Tabii o sırada telefonunuzun sesini kısmayı unutmayın.

giphy (7)

Kendinizi Özel Hissettirin

Mükemmel hissetmenizi sağlayacak herhangi bir şey için dolu bir banka hesabına ihtiyacınız yok. Sevdiğiniz insanlarla vakit geçirmek bile sizin için yeterince özel olabilir. Bütçeniz ne olursa olsun, kendize özel davranabileceğiniz anları es geçmeyin. Örneğin ayın son günü online alışveriş yaparken sepeti beğendiğiniz her şeyle doldurup maaş günü gerçekten beğendiklerinizi ve bütçenize uygun olanları seçip satın alabilirsiniz. Sonra yeni kıyafetleri giyeceğiniz günleri düşünmek bile sizi mutlu eder. Bu arada Morhipo’nun fırsatlarını takip ediyor musunuz?

Hafta Sonunuzu Değerlendirin

Hafta sonu boyunca hiçbir şey yapmazsanız, sanki çok hızlı geçmiş gibi gelebilir. Sonradan hiçbir şey yapmadığınız için pişman olabilirsiniz. Kucağınızda laptopla uyuyakalmak, sabahları geç saatte uyanmak bazı haftalar için ideal olabilir ama bunu alışkanlığa dönüştürmeyin. Sabahları biraz daha erken kalkın ve bir şeyler yapın, ne olursa! Belki paranızın olmadığını düşünüyorsunuz fakat tekrar hatırlatalım, iyi hissetmek için paradan çok sevdiklerinizle geçireceğiniz zamana ihtiyacınız var.

giphy (6)

Yeni Bir Dünyanın Kapılarını Aralayın

Eğer akıllı telefonunuzdan ve sosyal medyadan biraz uzaklaşıp bambaşka bir dünyayı keşfetmek isterseniz, güvenebileceğiniz en değerli kapı kitaplar olabilir. Yoğunluğun ardından tek bir cümleye odaklanmakta bile zorluk çekiyor olabilirsiniz ama bu konu bahane bulmaya açık değil! Kitap okumak sizi her zaman rahatlatır. Yerinizden kalkmadan yeni dünyalar keşfetmek için bir diğer yol da filmler. Güzel bir film ya da kaliteli bir kitapla her şeyden birkaç saatliğine uzaklaşmak mümkün.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.