Yılbaşına Özel Hediye Önerileri

Yılbaşında ne yapılır? sorusuna cevap verdiğimize göre sırada “Yılbaşında ne alınır?” sorusu var. Yeni yıla girerken ailenizden arkadaşlarınıza, eşinizden ofisteki çalışma arkadaşlarınıza kadar birçok kişiye hediye almanız gerekebilir. Yılbaşında hediye seçmek kolay değil ama hediye alacağınız kişinin karakteri belki de burcu, alışveriş yaparken sizin için belirleyici olabilir. Hediye alacağınız kişinin burcuna göre de seçim yapabilirsiniz ama biz daha genel geçer özelliklerle risk almadan hareket edeceğiz.

Aralık ayı tüm büyüsüyle başladı. Bir yanda yılbaşında ne yapacağınıza karar verip diğer yanda hediye alışverişi için web sitelerinden mağazalara uzun uzun vakit geçiriyor olabilirsiniz. 31 Aralık akşamının Salı gecesine gelmesiyle, 1 Ocak Çarşamba günü de tatil olacak. Dolayısıyla tatile çıkacaksanız, hediye işini biraz daha hızlı halletmeniz gerekecek. Ama eğer yılbaşı akşamını aileniz ve sevdiklerinizle birlikte geçirecekseniz, biraz daha vaktiniz var diyebiliriz. En azından hediyeleri açma merasiminde hep beraber olabilirsiniz. Hediye konusunda son dakikacı olmak çoğu zaman sizi yarı yolda bırakacağı için elinizi ne kadar çabuk tutarsanız, o kadar rahat edersiniz. Peki ama ne alarak elinizi çabuk tutacaksınız?

Aldığınız hediyeye bayılmasını istediğiniz kişinin en belirgin özelliğini bize söyleyin, size ne almanız gerektiğini gösterelim! Tam bir moda ikonu mu yoksa maceraperest bir gezgin mi? Belki de sadece evde oturmayı seven bir arkadaşınız var ve en seveceği şey bir çift yeni pijama takımı… Sevdiklerinizin seveceği hediyeleri bulmak için okumaya devam edin!

Mesaj Vermeyi Sevenlere

Eğer hediye alacağınız kişi gündemi takip eden, yaşananlar hakkında söyleyecek bir şeyleri olan biriyse o zaman slogan kazaklar veya mesaj veren ürünleri gözden geçirebilirsiniz. Hem aldığınız hediyenin ciddi bir mesaj içermesine gerek yok. Bazen neşeli olmak için de küçük mesajlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu hediye de onlardan biri! Son dönemde özellikle artan feminizm akımını desteklemek isteyen arkadaşınıza, trendlere uygun hem de mesajını net bir şekilde veren bir tişört alabilirsiniz.

Sanat Onun İçin Mi?

Galerilerden çıkmayan, tüm sanat etkinliklerini takip eden, gördüğü her eser hakkında söyleyecek çok şeyi olan o kız yoksa sizin arkadaşınız mı? O zaman onun hoşuna gidecek hediyeyi biliyoruz! Evinin dekorasyonunda kullanabileceği şık bir tablo ya da abajur alternatifleriniz arasında. Hem sanatçı ruhu doysun hem de stil sahibi görünsün derseniz, şık bir çanta hediye edebilirsiniz. Tabii hediyeniz kadar hediye paketiniz de önemli. Ellerinizle hazırladığınız her şeye bayılacağı için şık bir paket yapmaya çalışın.

Spor Salonu Müdavimi

Spor yapmak, sağlıklı beslenmek, dengeli yaşamak artık karşı koyulamayan trendlerden oldu. Bir de athleisure trendi de kıyafetlere iyice yerleştiğinden aslında hediye verilmesi en kolay arkadaş, sporcu arkadaş. Hayatından sporu çıkarmayan, arkadaş buluşmalarına bile önce grup dersine girip gelen, Instagram hesabında günden güne belirginleşen kaslarını göstermekten, aletli pilatesteki numaralarını sergilemekten sıkılmayan o hevesli arkadaşı mutlu edecek o kadar alternatif var ki!

Ofisin Patronuna Şık Bir Hediye

Patron olmasa da kariyerini öncelikleri arasında tutan bir arkadaşınız mutlaka var, değil mi? Kalem etekler, blazer ceketler, yüksek topuklar tam onun olayı! Ofise sürekli bakımlı giden, ofis gardırobu ayrı olan arkadaşınız için şık bir trençkottan, kullanışlı bir çantaya kadar her şeyi düşünebilirsiniz. Yılbaşı alışverişi yaparken sadece kıyafetleri düşünmeyin, ofise uygun makyaj malzemelerini alternatifleriniz arasına alın.

Modanın Sıkı Takipçisi

İşte bu hem çok kolay hem de bir o kadar zor! Modanın en gizli köşelerini bile incelemiş, trendler daha çıkmadan tahmin etmiş, stilini ince ince işlemiş bir kadın için mükemmel hediyeyi nasıl bulacaksınız? Söyleyelim, sadece trend ürünleri takip etmek yerine biraz daha farklı modellere yönelin. Ona stilinde farklılık yaratacak kilit parçaları alın. Belki bir kasket şapka ya da farklı renklerde çantayla aradığı farkı siz vereceksiniz!

Ev Kuşunun Favorileri

Evde bütün gün vakit geçirmekten ve pijamalarından asla sıkılmıyor diye arkadaşınız harika hediyeler hak etmiyor değil! Hobilerini geliştirebileceği hediyeler, çok tatlı pijama takımları, eğlenceli yastıklar ya da sıcacık tutan battaniyelerden oluşan kocaman bir hediye skalanız var. Hem bu soğuk kış günlerinde neden evden çıksın? Bir çift çorap daha alıp ona katılmamanız, birlikte yılbaşı ruhuna uygun filmler izlememeniz için hiçbir sebep yok!

Parti Kızına Özel

Leopar deseni bir kaban, metalik ışıl ışıl elbiseler, sezonun tendi beyaz botlar ya da kıpkırmızı bir ruj! Partilerin en büyük neşesi, en yerinde duramayanı için tüm bakışları üzerine çekecek bir hediyeden başkası düşünülemez. Eğer kıyafet almak istemiyorsanız, ki sizi suçlayamayız eminiz onlarcası onda var, o zaman eğlenceli anılarını ölümsüzleştirecek bir polaroid makine alabilirsiniz! Belki bu hediyeyle Instagram story’lerine yüklenmeyi bırakır ve şarjı gecenin sonuna kadar yeter.

Maceraperest Gezgin

Seyahat etmeyi çok seven bir arkadaş için en anlamlı hediye bir bavul olabilir mi? Neden olmasın? Şık ve kullanışlı bir bavul, anılarını kaydedebileceği bir fotoğraf makinesi, gittiği her yeri yazabileceği bir not defteri ya da sadece rahat ayakkabılar bile onun neşesini yerine getirmeye yeter. O dünyayı keşfederken yanında olamazsanız da verdiğiniz hediyeyle varlığınızı her daim hissettirebilirsiniz.