Yılbaşı Partisine Özel Saç Modelleri

Yeni yıl gecesi nerede olacağınıza hemen karar verin çünkü saç ve makyaj konuları ertelenmeye gelmez! Yılbaşı her ne kadar bir gece olsa da öncesindeki bir hafta boyunca farklı etkinliklere gidebilirsiniz; örneğin iş yerinin yeni yıl kutlaması, aile yemeği ve arkadaşlarla parti yapmak ayrı günlerinizi alabilir. Bu günlere hazırlanırken saç, makyaj ve stilinizi de akşamın temasına göre düzenlemelisiniz. Farklı yeni yıl etkinliklerine özel saç modellerini sizin için bir araya getirdik. Üstelik bu modeller tek başınıza uygulayabileceğiniz kadar kolay.

Geride bıraktığımız yıl boyunca saç trendleri konusunda büyük bir değişim yaşanmadı. Her ne kadar 2017’nin favori saç renkleri arasında iddialı kızıllar ya da platin sarılar olsa da 2016 yılının pastel ve rengarenk tonları yerini daha doğal tercihlere bıraktı. Kristen Stewart, Cara Delevingne ve Katy Perry gibi modanın en takip edilen isimleri sayesinde saç boyu ortalaması da kısaldı. Üç ünlü isim de saçlarını kazıtıp platin rengine boyattı. Tabii cesaret isteyen bir model olduğu için kitleler tarafından uygulanmasa da hayranları bu değişimleri genel olarak olumlu karşıladı. 2017 biterken saçlarını platin rengine boyatan bir diğer ünlü isim de Selena Gomez oldu. Daha önce ünlü müzisyeni hiç bu denli radikal bir değişimle görmemiştik. Dolayısıyla 2017’nin favori saç rengi platin sarısıydı diyebiliriz.

Yılın en çok tercih edilen saç boyuysa omuz hizasındaydı. Birçok ünlü isim omuz hizasındaki saç modelleriyle kırmızı halıyı süsledi. Karlie Kloss, Margot Robbie, Bella Hadid ve Kendall Jenner gibi birçok ünlü isim uzun saça veda edip, orta boyu kullanmaya başladı. Yani 2017 yılı saç konusunda konforun ve modern görünüm öne çıktığı bir yıldı. Bu tavır muhtemelen yılbaşı partisi saçlarına da yansıyacak. Hem rahatınızı bozmayacak hem de sizi iyi hissettirecek saç modellerini gideceğiniz partinin ortamına göre seçebilirsiniz.

İş Yerinde Yılbaşı Kutlaması

Yeni yıla girerken birçok iş yeri çalışanların motivasyonunu yükseltmek için çeşitli organizasyonlar düzenliyor. Her ne kadar günlük işleyişe oranla daha rahat ve samimi bir ortam oluşsa da ofis partisi her zaman ofis partisidir! Eğlenceli bir parti de olsa da profesyonel duruşunuzu saç, makyaj ve kıyafet seçimlerinize yansıtmanız şık durur. Bu nedenle, ofis partisinde makyajınızı biraz daha hafif tutup saçlarınıza sade bir şekilde verebilirsiniz. Saçlarınızı örüp ensenizde küçük bir topuz yapın ya da hafif dalgalarla sağa veya sola ayırın. Ama sadece fön çektirip gitmeyin, saçlarınıza kendinizden bir şeyler mutlaka katın!

Aileyle Yılbaşı Yemeği

Geleneklerimizde olmasa da yılbaşı yemeği birçok aile için bir araya gelmenin en tatlı bahanelerinden biri. Ailenizle birlikte olmak için yılbaşı yemeğini beklemeyin tabii ama yine de bu özel günde kendinize biraz daha özenmek isterseniz saçlarınızı gevşek örgülerle şık gösterebilirsiniz. Yemeği evde mi yoksa restoranda mı yiyeceğiniz de tercihlerinizi etkileyebilir. Sonuçta evde bir süre sonra konforlu olma hissi ağır basacak, bu nedenle saçınızı tepede topuz yapıp kahküllerle cool bir hava yakalayabilirsiniz. Dışarıda yenecek bir yemek için de saçlarınızı güçlü bir spreyle sabitleyin ki kolayca bozulmasın.

Sevgiliyle Romantik Yılbaşı Yemeği

Bu sefer durum farklı! Sevgiliniz ya da eşinizle yılbaşı yemeği yiyecekseniz, romantik ortamın büyüsüne kendinizi kaptırabilirsiniz. Saçlarınıza birkaç aksesuar takmaya ne dersiniz? Abartılı olmadığı sürece saç aksesuarları her zaman şık durur. Özellikle saçlarınız kısaysa mutlaka aksesuarlara şans verin. Bir saç bandı ya da küçük bir toka bile saçlarınızın havasını değiştirir. Eğer küpe ya da kolye kullanıyorsanız o zaman saçlarınızı daha sade tutun. Seçeceğiniz modele gelince, saçlarınızı bir yana ayırıp, kalan kısmı örerek cool ve modern bir hava yakalayabilirsiniz. Bu model özellikle dumanlı göz makyajı veya kırmızı rujla tamamlanabilir.

Kız Arkadaşlarla Evde Yılbaşı Partisi

İşte en özgür olabileceğiniz alandasınız! Pijamalarınızdan en sevdiğiniz elbisenize kadar her şeyi giymekte özgürsünüz. Saçlarınızı isterseniz salın ya da dağınık bir topuzla geceye başlayın, siz bilirsiniz. Ama yine de dikkate alabileceğiniz önerilerimiz var. Kız kıza toplanmalar her zaman eğlenceli olur, bu nedenle geceye en şık elbisenizle başlasanız da sonrasında mutlaka pijamalarınızı giyeceksiniz. Saçlarınız da uzun geceye eşlik etmek için hazır olmalı. Şık ve biraz köpükle şekillendirilmiş at kuyruğu ve yana ayrılmış kahküllerle geceye başlayıp ardından dağınık topuza geçebilirsiniz. Unutmayın, kız arkadaşlarınızla evde yılbaşı partisinin kodu: Konfor! Bu konforu hissetmek için Hygge trendini keşfedip yılbaşı partisini huzurlu bir akşama da dönüştürebilirsiniz.

Yılbaşında Sokak Partisi

Yeni yıla bir sokak partisinde girmek soğuk havaya karşı sıcacık anılar biriktirmenizi sağlayabilir. Yurt içinde kutlamalar büyük ölçüde olmasa da yurt dışında yeni yıla sokakta girenlerin sayısı hiç az değil. Eğer siz de yılbaşı kutlamasını sokağa taşımak isterseniz, kıyafetleriniz konusunda çok özgür olamayacaksınız çünkü hava soğuk olacak. Sizi sıcak tutacak bir şeyler araştırırken, renkleriyle göz kamaştıracak parçalara odaklanın. Özellikle yeni sezonda öne çıkan kasketlerle Fransız etkisini saçlarınıza taşıyabilirsiniz. Saç boyunuz ne olursa olsun açık bırakıp kasket ya da bereyle görünümü tamamlayın ve geri sayıma hazırlanın!

Fotoğraflar: Pinterest.com