Yeni Yılı Özel Kılan Kırmızı Elbiseler

Yılın en güzel ayı geldi! “Yılbaşı gecesi ne yapacaksın?” sorusuna mekandan ve etkinlikten bağımsız “Kırmızı giyeceğim!” diyen herkesi bu yazıyı okumaya davet ediyoruz. Yeni başlangıçlara hazırlanırken içinizdeki enerjiyi görünümünüze yansıtacak, yılbaşı partilerine özel en şık kırmızı elbise modellerini bir araya getirdik.

Aralık ayına girer girmez özellikle Avrupa ve Amerika’da olmak üzere neredeyse tüm şehirler kırmızı ve yeşil renklere bürünüyor. Bu iki rengin verdiği enerji, yeni yılı heyecanla bekleyen herkes için mutluluk sebeplerinden biri. Tarihi oldukça eski dönemlere dayanan renk geleneği günümüzde o kadar etkili ki, yılbaşı partilerinde en çok tercih edilen elbiseler de genelde kırmızı  oluyor.

Peki kırmızı elbisenin hangi tonunu giymelisiniz? Buna cilt alt tonunuzu öğrenerek karar verebilirsiniz. Örneğin eğer sıcak alt tonlara sahipseniz daha turuncu bazlı kırmızıları tercih edin, eğer cildinizin alt tonu soğuk renklerse biraz daha bordoya yakın modelleri giymeyi düşünmelisiniz.

Vücut tipinize göre giyeceğiniz kıyafete karar vermek için rehberimize göz atabilirsiniz. Örneğin eğer belinizi ince, kalçalarınızı daha oranlı göstermek istiyorsanız A kesim elbiseleri, kum saati vücudunuzu ortaya çıkarmak için crop top ile denge yaratacak modelleri tercih edin. Büyük göğüslü kadınlar kalın askıları ve büyük kolyeleri birlikte kullanabilir. Minyonsanız, o zaman dekolteye şans verin ya da desenlerle oynayın!

People by Fabrika & Burcu Esmersoy
People by Fabrika & Burcu Esmersoy

Trendlere gelecek olursak, yılbaşında kırmızı elbiseler dışında alternatif olarak pembeye yönelebilirsiniz. Renklerle oynamak istiyorsanız desen konusunda elbiselerinizi sade tutmanızda fayda var. Kumaş tercihlerinizi yaparken sezonun trendlerinden ilham alın. Örneğin kadifeye ya da içinizdeki romantiğe uyarak dantele şans verin.

Yeni sezonda diz üstü çizmeler o kadar popüler oldu ki kırmızı elbisenizin altına bunlardan birini giymek isteyeceğinizi düşünüyoruz. Diz üstü çizmelerin nasıl giyileceğinden daha önce bahsetmiştik ama eğer elbisenizi sade, aksesuarlarınızı ışıltılı tutmak isterseniz yılbaşı gecesine özel ayakkabı modellerimizi inceleyebilirsiniz. Bu gece kendinizi bir yıldız gibi hissedip hazırlanabileceğiniz en özel gece!

Bir de tabii gittiğiniz partide yılbaşı ağacından daha süslü görünmemeniz gerektiğini unutmayın. Aksesuarlarınız, makyajınız ve kıyafet tercihleriniz trendlere uygun olduğu kadar abartısız ve zamansız olmalı. Eğer her zamanın favorisi siyahtan vazgeçmeyecekseniz, kırmızı rujla yeni yıl ruhuna ortak olun.

Yılbaşı gecesini sizin için unutulmaz kılacak en şık kırmızı elbise modellerini keşfetmeye hazır mısınız?