Yeni Yılı Evde Geçirme Rehberi

Muhtemelen bir yıla güzelce veda edip yeni başlangıçlar yapmaya hiç bu kadar hazır olmamıştık. Yeni yıla evde girmeye hazırlanırken bir yandan da güvende ve iyi hissetmenin yollarını keşfedin!

Hiç kimse 2020’yi özlemeyecek, bundan eminiz! Emin olduğumuz bir diğer konuysa bu yıla olabildiğince güvenle veda etmemiz gerektiği… Dolayısıyla bu sene, her yıl heyecanla beklediğimiz büyük partiler yerine daha küçük ölçekli hazırlıklar yapmalıyız. Bu yıl yeni yıl planlarının merkezine sağlığımızı alarak hazırlık yapmaya başlayabiliriz.

2020 yılında yeni yılı nasıl kutlarız?

Işıl ışıl bir ortam yaratın

Evde kalacağımızı düşünürsek, hazırlıkların en önemli noktası dekorasyon olacak. Yeni yıl kutlamaları için evinizi  süslerken mutlaka çeşitli noktalarda ışıklar kullanın. Dilerseniz yeni yıl ağacı süsleyip ışıklandırabilir ya da alternatif ışıklandırmalar için  rafları, pencereleri ya da çerçeveleri kullanabilirsiniz. Bir duvarı boydan boya ışıklandırmak da yeni yıl fotoğraflarınız için muhteşem Instagram fotoğrafları çekmenizi sağlayacak.

Modunuzu yüksek tutun

2020 hatırlaması en zor yıllardan biri olacak. Geçtiğimiz yıl hepimizin mutsuzlukla hatırlayacağı dönemleri olmuştur. Stresin birçok probleme sebep olduğunu unutmadan hareket edin ve kendinizle ilgilenin; nefes egzersizleri yaparak kısa sürede kendinizi sakinleştirebilir, yeni yıl umudunu yeniden hissetmeye çalışabilirsiniz. Kendiniz için gün boyunca sakinleştirici çaylar ve mumlarla şımartın!

Lezzetli yemekler hazırlayın

Kendinizi şımartmanın en güzel yolu lezzetli yemekler hazırlamaktır. Evde kaldığımız süre boyunca muzlu ekmek yapmaya kadar el becerilerimizi geliştirdiğimize göre bu konuda zorlanmayacağımızı biliyoruz. Peki neler yapabilirsiniz? Zencefilli kurabiyelerden humus gibi basit tariflere kadar her şeyi denemekte özgürsünüz!

Yalnızsanız endişe etmeyin

Eğer yeni yıla tek başınıza girecekseniz, bunu kendinizle baş başa kalmak için bir bahane olarak düşünün ve kendiniz için güzel bir şeyler yapın. Üstelik teknoloji çağında yaşıyoruz ve kalabalık partilerde sevdiklerimizle buluşamayacağımız için bu teknolojinin nimetlerinden faydalanmalıyız. Sevdiklerinizle bir online parti düzenleyin!