Yeni Yılda Yepyeni Fitness ve Wellness Trendleri

Yeni bir yıla girmeden önce başlangıçların verdiği heyecanla hemen “yapılacaklar listesi” yazmaya başlıyoruz. Tabii bir yandan da bir önceki yılın listesine bakıp iç geçirdiğimizi de kimseden saklayamayız. Bu yıl bir değişiklik yapmaya ne dersiniz? Belki gerçekçi hedefler koyarsak listeyi gerçekleştirmek de kolay olur. Mesela kendinize daha iyi davranmayı seçin ve bunu sağlamak için elinizden geleni yapın. Biz kendi iyiliğini 2019’da daha çok düşünmek isteyenler için, kullanabilecekleri birkaç yolu yazdık. Üstelik insanın kendisiyle iyi geçinmesi son yılların en büyük trendi, neden bundan geri kalasınız ki? Şimdi 2019’un en gözde wellness ve fitness trendlerini okumaya başlayabilirsiniz.

VR Fitness uzak bir ihtimal değil

Spor salonu üyeliği pahalı olabilir, salonlar kalabalık olduğu için cazip gelmeyebilir ya da herhangi sebeple gym’e gitmek sizin için çok da iyi bir fikir değildir. Üzülmeyin, evde spor yapmak artık gerçekten bir trend. Çünkü tamamen kendi iradenizin gücünü ortaya koymanız gerekiyor. Diğer yandan VR teknolojisi sporla yavaştan iç içe girmeye başladı. Spor odaklı oyunlarla bir araya gelecek VR teknolojisi, spor yapmayı farklı ve daha eğlenceli bir boyuta taşıyacak.

Bir gün bacak bir gün kol diğer gün beyin çalışın

Spor yaparken dengeyi tutturmak gerektiğini hepimiz biliyoruz. Dinlenmek, beslenmek ve düzenli spor yapmak bedenimizin tam olarak aradığı wellness çeşidi. Kendinizi yormadan sağlıklı ve mantıklı bir hayat tarzı seçerek aradığınız birçok konuda wellness’ı hissedebilirsiniz. Ama bir konuyu atlamayı unutmayın! Beyninize de sık sık egzersiz yaptırmalısınız. Sonuçta sağlam kafa sağlam vücutta bulunuyorsa, sağlam vücut da mutlaka sağlam bir kafaya ihtiyaç duyuyor. Profesyonel atletler sık sık kafalarını çalışmaya odaklı testleri çözüyor. Bu konuda en iyi uygulamalar; Lucid ve HeadTrainer!

Dudaklarınızın bakımını ihmal etmeyin

Dudaklar belki de cildimizde en az önem gösterdiğimiz bölge. Kışın kurudukça nemlendirici sürmek dışında dudaklarınız için gerçekten bir şey yapıyor musunuz? Yeni yılda onlara hak ettikleri ilgiyi gösterin. Dudak peelingi, dudak maskeleri ve tabii ki kremleriyle bakım rutininizi biraz genişletebilirsiniz. Hatta küçük bir ipucu, diş fırçanızla dudaklarınıza masaj yaparak fırçalamak da yumuşak dudaklara sahip olmanızı hızlandırabilir.

Wellness tatili yapın

Tatile çıkmak her zaman bünyeye iyi geliyor. Sonuçta iş yoğunluğuna, şehir karmaşasına, sorumluluklara bir süre ara vermek; ara verme biçimi nasıl olursa olsun insana iyi geliyor. Sadece evde sakince geçirilen bir günün bile psikolojik etkilerini tahmin edersiniz. Şimdi bir de sadece iyi hissetmenize odaklanmış bir tatil yaptığınızı düşünün. Birçok spa merkezi bu konuda müthiş hizmetler veriyor. Yani yapmanız gereken tek şey ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirecek doğru yeri seçip bu tatile zaman ayırmak. Bu tatilleri bir temayla birleştiren alternatifler bulursanız, faydayı ikiye katlarsınız. Hem 2019’un bir diğer trendi de grup dersleri! Evet yılların normal etkinliği gelecek yıl trend olacak. Bunun sebebi de sosyal ortamların iyi hissetmeye daha fazla katkı sağlaması olabilir.

Cildinizi kendi halinde bırakmayın

Sık sık cilt bakımı yaptığınızı tahmin edebiliyoruz. Dolayısıyla başlıktaki uyarı size yersiz gibi gelebilir fakat kimi zaman bir anlık tembellikle yüzünüzü yıkamayı es geçme ihtimaliniz olduğunu siz de kabul ediyorsunuzdur! Yapmayın! Tüm gün şehrin kirli havasına hiçbir koruma olmadan maruz kalan cildinizle yakından ilgilenmek 2019’un vazgeçilmezi. Yüz yıkama fırçaları, sakinleştirici serumlar kullanabilirsiniz. Hatta kendi kendinize yaptığınız maskeler ve eğer yeteneğiniz varsa ev yapımı kremler, kozmetiğin önüne geçmek üzere. Bir de tabii kara kış olsa bile güneş kremini birazcık sürmeden dışarı çıkmayın, cildinizin sağlığı risk almaya değmeyecek kadar değerli!