Yeni Yılda Bizi Hangi Trendler Bekliyor

Merak etmeyin yeni trendler hiç olmadığı kadar uygulanabilir. Gardırobunuza girmeyi bekleyen 2018 yılı trendleri şimdiden kendini göstermeye başladı. Stilinizde büyük değişiklikler yapmadan, gerçekleşmek üzere olan yenilikleri nasıl takip edebileceğinizi yazdık.

2017 trendler açısından dolu dolu bir yıldı. Moda dünyası herkesi olduğu gibi kabul etmeye, cinsiyet ayrımını kırmaya, feminizmi yüceltmeye başlamıştı. Slogan tişörtler, cinsiyetsiz koleksiyonlar, pastel renkler ve sahneye geri dönen kadifeyle geçtiğimiz yıl moda adına verimli bir yıl oldu.

Yeni yıla girmeye hazırlanırken New Yok, Paris, Londra ve Milano’nun podyumlarından ilham alan sokak trendlerinden defilelere yön veren stillere kadar her şeyi inceledik. Size özel bir hazırlanma rehberi hazırladık!

Kovboy Botları

Uzun süredir moda sahnesinde olan kovboy botları hiçbir yere gitmiyor. Üstelik bu sefer onları geniş paçalı pantolonlarla, eteklerle ya da her zamanki stilinde jeanlerle birlikte giyebilirsiniz. Biraz daha sivri burunlu, daha iddialı ve gösterişli kovboy botları 2018’in bize getireceği en tanıdık trendlerden.

Mor Rengin Gücü

Yoksa siz daha pudra pembesinden hevesinizi alamadınız mı? Her ne kadar pastel renklerin zarif duruşu yaz ve kış ayları boyunca gardırobumuzda hüküm sürmüş olsa da yeni Pantone rengiyle yeniliğe hazırlanıyoruz. Mor renk bu yılın rengi! Dolayısıyla şimdiden birkaç parça mor kıyafet ve aksesuar edinmeniz gerektiğini unutmayın.

Logolar Her Yerde

Bir süredir hayatımıza girmeye çalışan logolar yeni sezonda da bu çabasına devam edecek. Kocaman, kendini göstermekten çekinmeyen logoları tişörtlerden çantalara kadar her yerde göreceğiz. Bu trendi denemek isterseniz tek parçada sınırlı tutmanızı tavsiye ederiz.

Deneysel Trençkotlar

Gelecek baharın trençkotları sizi şaşırtabilir. Deneysel, maksimalist ve iddialı modellerden biri mutlaka içinizdeki abartıyı seven tarafa hitap edecek. Sadece bej renk bildiğimiz trençkotların aksine bu sefer tüm renk ve desenlere açık olmanız gerektiğini unutmayın.

Hasır Aksesuarlar

Özellikle 2017 yazında hasır çantalar oldukça ön plandaydı. Gelecek yıl hasır aksesuarlar ön plandaki yerlerini bırakıp trendlerin merkezine gelecekler. Üstelik hasır çantaları farklı formlarda bulabileceksiniz ve ek olarak, o çok sevdiğiniz hasır şapkanızı istediğiniz her an takabileceksiniz.

Puantiyelerin Yılı

Gingham çizgileri 2017’yi nasıl etkisi altına aldıysa, 2018’de de o neşeli ve romantik puantiyeler yeniden dikkatleri üzerine çekecek. Tabii tüm renkler puantiye desenine uygun ama siyah-beyaz tasarımlar her zamanki gibi favorilerden.

Midi Kalem Etekler

Midi boy pilili etekler geçen yazın favorisiydi. Şimdi sıra midi kalem eteklerde. Gelecek sezonun en feminen tercihlerinden biri, giymeyi en sevdiğimiz klasiklerden olacak. Desenli, sade, asimetrik ya da volanlı modellerle aklınızdaki kalem etek yeniden form bulacak. Özellikle 1940’lı yıllardan ilham alabileceğiniz retro bir stil sizi bekliyor.

Oversize’a Yeni Yorum

Oversize kazakları skinny jean’lerle ya da boyfriend pantolonları crop toplarla sık sık giydiğiniz 2017 yılına veda edin. Bu sefer sizi daha cesur olmanız gereken bir trend bekliyor. Üzerinize büyük ve bol gelen parçaları denemeye ne dersiniz? Bu uzun bir ceket ya da geniş bir pantolon olabilir. Ya da içinde kaybolacağınız bir tulumu giymeyi deneyebilirsiniz.

Geri Dönen 80’ler

Evet 80’ler resmi olarak geri döndü. Puantiyelerden anlamalıydık değil mi? Ortaya çıkan geniş vatkalı omuzlar, gösterişli aksesuarlar, kısa etekler, maskülen blazerlar ve kocaman güneş gözlükleri. 80’lerin modernize edilmiş ruhu yeni sezonda sizi bir yerden yakalamyı başaracak!