Yeni Nesil Yılbaşı Makyajı

Pırıltılar, simler ve iddialı renkler yılbaşı parti makyajlarının vazgeçilmezi. Ancak bunları abartıya kaçmadan kullanarak, daha yetişkin ve ölçülü görünümler yaratmak da mümkün. 2018’e veda ederken uygulayabileceğiniz iki farklı makyajı adım adım paylaşıyoruz.

Metalik detayları unutun 

Çünkü bazılarımız sim dolu bir küvete düşmüş gibi görünmek istemeyebilir.  Evet o çok beğendiğiniz payetli elbise ya da metalik tulumla uyum sağlayacak göz kapakları istiyor olabilirsiniz ancak bunu daha yetişkin yollarla yapmak da mümkün. Yalnızca “parlayan” bir makyaj yeterli olacaktır. Örneğin bir ofis partisinde…

Parlayan, canlı bir ten aslında en iyi parti görünümlerinden biri. Çünkü her kıyafete ve ortama uyum sağlıyor ve sizi sağlıklı, enerjik gösteriyor. Işıldayan bir cilt tabii ki iyi bir cilt temizliğiyle başlıyor. Güzel bir bakım rutiniyle yüzünüzü hazırlayıp makyajla güzelleştirmek temel hedef.

Adım 1: Hazırlık

Öncellikle tabii ki cildinizi temizlemelisiniz. Micellar suyu içeren bir temizleyici ve pamukla yüzünüzü iyice silin. Ardından cildin ışıltısını ve nemini ortaya çıkaracak bir serumla devam edin. Göz çukurunun etrafına parmaklarınızla hafif masaj yaparak göz kreminizi uygulayın. Cildiniz çok kuruysa bir nemlendirici daha sürebilirsiniz.

Adım 2: Primer

İçten dışa bir aydınlanma yaşamış gibi görünmek, yani sağlıklı durmak için ışığı yansıtan ürünleri makyaja eklemek gerek. Fondötenin altına, yüzün yüksek noktalarına (kaş kemiği, elmacık kemiği üzeri, burun üstü ve dudak üstü gibi) aydınlatıcı bir primer uygulamalısınız.

Adım 3: Fondöten

Primer’ın ve cildinizin kendi aydınlığını kaybetmemek için transparan dokuda bir fondöten seçmelisiniz. Bir blender fırça yardımıyla yüzünüzün ortasından, yani T bölgenizden dışa doğru uygulayın.

Adım 4: Özelliklerinizi Belirginleştirin

Bu makyajda pürüzsüz bir cilt gerçekten önemli, bu yüzden göz altı morlukları, sivilce ya da kızarıklıkları concealer kullanarak kapatın. Gözlerinizi ortaya çıkarmak için nude tonlarda bir far ve yine kirpik renginize çok yakın bir eyeliner öneriyoruz. Ancak eyeliner’ı sadece kirpik dibine, gözleri belirginleştirmek için kuyruksuz olarak çekin. Siyah bir maskara, mat bir bronzer ve doğal bir lip gloss’la makyajınız tamam!

Adım 5: Son olarak daha fazla aydınlık için içinde metalik pigmentler olan bir pudrayı bir fırçayla son kez yüzünüzden geçirin.

Işıltı sevenler buraya 

Biraz da macera peşindeyseniz ve gideceğiniz yer de uygunsa glitter yani sim, ışıltı, metalik dokunuşlarla gözlerinizi partinin odağı yapabilirsiniz. Biraz sorunlu ve zor bir uygulaması olan glitter’ın basit ama yeterince dramatik bir versiyonunu aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

Adım 1: Baz

Cildinizi doğal ve taze tutmalısınız. Bunun için normalde nasıl bir baz uyguluyorsanız onu tercih edin. Sadece aydınlatıcı bir primer yerine yanaklarınıza renk verecek bir allık kullanın.

Adım 2:  Pırıltı vakti

Yoğun bir göz farı fırçasını ıslatın ve pırıltılı göz farına dokunun. Üst göz kapağının iç köşelerine uygulayın ve sonra dışarı doğru dağıtın. Rengi dağıtma işlemini temiz bir lipgloss fırçasıyla da yapabilirsiniz.  Bu ekstra bir parlaklık ve hafif bir ıslak görünüm verecektir.

Adım 3: Dudaklar

Dudağınızda ıslak ve bir görünüm yaratacak bir lipgloss’la makyajınızı tamamlayın.