Yeni Güzellik Alarmı: Sarı Far

Makyaj yapmak son zamanlarda adeta sanat icra etmeye benziyor. Birçok makyaj sanatçısı yepyeni ürünlerle farklı makyajlar tasarlıyor, influencerlar farklı tekniklerin ipuçlarını veriyor ve neredeyse bütün ünlüler kozmetik koleksiyonu çıkarıyor. Haliyle çok fazla alternatifimiz, ilhamımız ve malzememiz var. Bugünün öne çıkan ürünüyse sarı farlar. Ne dersiniz, sizce sarı far size gider mi?

Grafik trende sarı dokunuş

Eyeliner sürmek daima favorimiz oldu ama biz hep siyahı tercih ettik. Son yıllarda makyajda renkler kendini göstermeye başladıkça siyah yerine farklı alternatifler gelmeye başladı. Özellikle mavi renk çok popüler ama sarı? Minimal çizgilerle sarı renge de şans verebilirsiniz. Hem grafik trendi size istediğiniz minimalist görüntüyü de verecek.

Islak ve taze etki

Son zamanlarda saçlar yeni duştan çıkmış gibi ya da az öne yağmurda ıslanmış gibi görününce makbul oluyor. Cildi aydınlatan makyaj ürünleri de bu amaçla sık sık tercih edildiğinden sarı farı bu şekilde kullanabilirsiniz. Göz kapaklarınızda dağınık ve ıslak bir görünüm özellikle kış partilerinde farklı bir görüntü yakalamanızı sağlayacak. İki renkli uygulamaları denemeyi unutmayın.

Yanaklarda sarı vurgu

Sarı her zaman herkesin sevdiği bir renk olmasa da göz makyajında beklenmedik derecede başarılı sonuçlara ulaşabiliyor. Bu başarıyı yakalamak için açık sarı ton farı tüm göz kapağınıza hafifçe uygulayabilirsiniz ve ardından elmacık kemiklerinize sarı dokunuşlar ekleyerek vurguyu güçlendirebilirsiniz. Hafif sarı vurgunun üzerine allıkla bir geçiş yapıp açık renk rujla makyajınızı tamamlayın.

Bu makyaj ortada buluşuyor!

Sarı üstüne siyah makyaj fikri için ne düşünürsünüz bilemiyoruz ama kadife bir etkiyle buluşacak kadar nostaljik ve romantik görünümler elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken mat ve güçlü renkte bir eyeliner ile daha pastel tonlarda farı bir arada kullanmak.