Yaz Renkleriyle Kışlık Stil İlhamı

Kış stilinizi yaz renkleriyle baştan yaratmak için en hızlı yol, açık renkli bir kaban almaktır. Gardırobunuzda siyah, lacivert ya da kahverengi veya belki bordo bir kaban mutlaka var, değil mi? Yeni bir kaban alırken araştırmanızın renk skalasını geniş tutun. Mesela sapsarı bir kaban ya da açık mavi bir mont, turuncu bir manto ya da yeşil bir ceketle tek hamlede harikalar yaratabilirsiniz. Özellikle koyu renk bir kombinleri dengelemek için renkli kabanlar oldukça şık olur. Kabanlarınızı mavi, yeşil, turuncu ve sarı gibi yaz renklerinden seçtiğiniz kış görünümünden çok uzaklaşmamak için kombini nötr renklerden seçin.

Layer trendini denemek için kıştan daha iyi bir mevsim olamaz çünkü siz de biliyorsunuz ki buz gibi havada kat kat giyinmek soğuk günlerin en büyük kurtarıcısı. Katman stilini uygularken dikkat etmeniz gereken kurallardan biri çok fazla gözü yoran kombinler yapmamak, bunun yerine dengeli renk tercihleri yapmak. Örneğin bej kazak içine pembe bir gömlek ya da yeşil bir blazer’ın altına daha pastel tonlarda sarı renk bir tişört giymek sizi kışın ortasında yaza götürecek.

Renkli aksesuarlar varken koyu renklileri kenara bırakabilirsiniz. Tabii kabanınız açık renkse bereniz veya atkınız kontrast bir tonda olabilir ama genel olarak kışın renklenmenin en kolay yollarından birinin aksesuarlar olduğunu biliyoruz. Renkli bir çift bot, parlak bir çanta ya da renkli güneş gözlüğüyle yeni kışlık stilinizi renkli aksesuarlarla tamamlayın. Yaz neşesini sıcak kombinlerle kış taşıyın.