Yaz Mevisiminde Beyaz Elbise Giymenin 5 Yolu

Beyaz elbise giymek için yaz mevsiminden daha güzel bir zaman olabilir mi? Güneşle buluşup bronzlaşmış teninizde beyaz rengin yaratacağı kontrast, yaz şıklığınız için en ideal görünümü oluşturacak. Yine de yazın beyaz giyerken bir yandan da herkes gibi görünmemek çaba ister. Bu çabanıza ortak olup size şık öneriler hazırladık. Bu yaz herkes beyaz giyse de tüm gözler sizin üzerinizde olacak!

Jane Birkin’in İlham Dolu Stili

Moda dünyasında “çabasız” şıklığı keşfeden biri varsa o da Jane Birkin. Beyaz tişört ve jean ile bile cool görünebilen Birkin, beyaz elbiseleriyle de ilham vericiydi. Tabii görünümünü tamamlamak için kullandığı ve bu yaz yeniden çok popüler olan hasır çantaların etkisini de es geçmemeliyiz. O zaman stilde 70’ler etkisi arayanlar için kilit parçaları yazalım; beyaz elbise, loafer terlik ve hasır çanta!

Athleisure Etkisi

Spor salona giderken giydiklerinizi günlük hayattaki stilinize adapte edebilme trendine athleisure diyoruz. Bunu beyaz elbiseyle yapabilmenin en kolay hali sneaker giymek. Beyaz ya da renkli bir çift sneaker ve şık bir sırt çantasıyla spor-şık-konforlu bir görünüm yakalamanız mümkün.

Bohem Stil

Olsen İkizleri, Sienna Miller ve Alexa Chung’ın bohem ve salaş ama bir o kadar güzel görünen stilleri ilhamınız olabilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken uzun ya da midi boy bir elbiseyi, doğal makyaj, kendi haline bırakılmış saçlar, toprak tonlarında sandaletlerle bir araya getirmek. Yaz havasına eşlik etmesi için büyük hasır şapkaları da mutlaka kullanın.

Beyazın Ayrılmaz Parçası

Küçük siyah elbise için yaz çok sıcak bir mevsim, bu nedenle birkaç aylığına onlarla vedalaşabilirsiniz. Yine de siyahsız olmaz diyorsanız, siyahı kombininizin detaylarına ekleyin. Örneğin kemerli beyaz modelleri tercih edecekseniz, kemer siyah olsun ya da ayakkabılarınızı siyah seçin. Elbiseniz özellikle bej veya kırık beyazsa, siyahla daha uyumlu olur. Son dönemin stil ikonu Meghan Markle da birkaç kez beyaz elbise – siyah aksesuar kuralına uydu, yani bu trend çok popüler!

Beyaza Eşlik Edenler

Beyaz öyle güzel bir fon ki herhangi bir deseni, rengi ya da aksesuarı şık bir şekilde taşıyabilir. Eğer sneaker, loafer ya da sandalet gibi alternatifler size göre değilse ve daha çarpıcı bir görünüm tercih ediyorsanız; canlı renklere, dikkat çeken aksesuarlara yönelin. Örneğin fuşya, mor, yeşil gibi renkleri kombininize yerleştirebilirsiniz. Ayakkabı, çanta ve aksesuarlarda parlak renkleri tercih edin.