Yaz Etkinliklerine Elbise Rehberi

Gelecek yaz günlerinde sizin de ajandanız fazlasıyla dolu mu? Düğün telaşı, mezuniyet partileri, doğum günü kutlamalarıyla geçecek bir yaza daha girmeyi planlıyorsanız, muhtemelen ne giyeceğinizi düşünmeye başladınız. Kilit parçalara sahip olsanız da yeni sezon elbiseleri mutlaka incelemelisiniz. Stil oyununun kazananı olmak için trend rehberimize göz atmaya başlayın.


Yeni Cool: Pembe Elbiseler

2017 yazı pembe elbiselerin hakimiyeti altında olacak. Özellikle geçmiş yıllardaki mavi ve kırmızı elbiselerin yerini alan pembe ve turuncu, daha canlı ve romantik görünümler yakalamanızı sağlayabilir. Moda evlerinin 2017 İlkbahar/Yaz defilelerinde kendine sık sık yer bulan pembe elbiseleri birçok farklı modelde ve tonda bulabilirsiniz. Üstelik pembe öyle bir renk ki düğünlerden kokteyllere, baby shower’lardan nişanlara kadar her yerde giyebilirsiniz. Önemli olan elbisenizi aksesuarlarla nasıl kombinlediğiniz. Nude renk babetler gündüz, altın rengi topuklu ayakkabılar gece pembe elbiselerle harika ikililer oluşturur.


Hareketli Fırfırlı Elbiseler

Tıpkı püskülü etekler, puantiyeli gömlekler ve ponponlu ayakkabılar gibi kısa sürede hayatımızdan çıkmayacak bir diğer trend de fırfırlı elbiseler. Yeni adıyla sık sık volanlı elbiseler olarak da duyabileceğiniz yeni sezon harikaları farklı tasarımlarla birçok alternatife sahip. Örneğin sık volanlarla hazırlanmış desenli elbiseler ya da koyu renkli ve cesur parçaları tercih edebilirsiniz. Yine birçok etkinlikte tekrar tekrar giyebileceğiniz fırfırlı tasarımlar kısa ve uzun elbiselerde farklı havalara bürünebilir. Kısa elbiseler daha günlük kullanım için uygun olurken, gece giymek için uzun ve omzu açık elbiseleri tercih etmelisiniz.


Her Dönemin Kazananı Şifon Elbiseler

En az ipek elbiseler kadar sizi iyi hissettirecek şifon, şık ve etkileyici görünümlerde ilk tercihlerinizden biri olmalı. Şifon elbiseler belki her durum için uygun değiller fakat onlara ihtiyacınız olduğunda istediğinizi kesinlikle verir. Eğer şifon elbise tercih edecekseniz dikkat etmeniz gereken ilk konu vücut ölçüleriniz; özellikle minyon ve ince yapılı kadınlar özellikle bu kumaşı tercih edebilir. Diğer türlü olduğunuzdan daha kilolu ya da iri görünme ihtimaliniz var.


İçimizi Açan Sarı Elbiseler

Etkinliklerde sarı renk elbise seçmek riskli bir adım olabilir. Çünkü cilt tonunuza uygun sarı rengi bulmak büyük uğraş ister. Doğru bir makyaj ve ton tercihiyle sarı renkle harikalar yaratabilirsiniz. Özellikle 1997 yılında Oscar Ödülleri’nde Nicole Kidman’ı ya da 2006 yılındaki törende Michelle Williams’ın giydiği sarı elbiseleri düşününce bu riski almaya değer gibi görünüyor değil mi? Özellikle kısa elbiselerde sarı renge bu yaz mutlaka şans verin. Bir de makyajınızda kırmızı ruj mutlaka olsun! Harika görüneceğinize eminiz.


Baharın Doğasından Gelen Çiçekli Elbiseler

Düğün sezonu için çiçekli elbiseler çığır açan bir fikir değil belki ama her zaman geçerli! Yaz için vazgeçilmez bir klasik olan çiçek deseni yeni sezonda biraz daha vintage tonlarla buluşuyor. Bu sezon çiçekli elbiseler giyecekseniz, görünümünüzü güncelelmek için terlikler ya da düz topuklu sandaletleri tercih edebilirsiniz.  Çiçekli elbisenizi günün her saati ya da her yılın yaz mevsiminde tekrar tekrar giyebileceğiniz için bu gardırop yatırımından pişman olmayacaksınız. Tek omuzlu tasarımları tercih ederek yeni sezonu yakalayabileceğinizi de unutmayın.