Yaz Dosyası: Blazer Ceket ve T-shirt İkilisi Nasıl Giyilir?

Her ne kadar yaz gelmiş olsa da “ben stilimden vazgeçemem şort, t-shirt giyemem” diyorsanız. Bu yazı tam size göre! Merak etmeyin blazer ceketinizi çıkarmıyoruz, bilmeniz gereken bazı noktalara değiniyoruz. Bu durumdan rahatsız olmayacağınıza eminiz. Blazer ceketin altına t-shirt giymek çok tartışmalı bir konu aslında. Tartışılması gereken bu stilin doğru veya yanlış olduğu değil, kombininizi oluştururken komik duruma düşmemeniz. Sıcak havalara şık ve ferah çözümlerle bu tarzın doğru yöntemleri  burada.

İlk olarak blazer ceket seçimiyle başlayın; yaz mevsiminde olduğunuzu unutmayın! Keten veya pamuklu kumaşlar tercih etmeye dikkat edin. Aksi halde şık olmak yerine sıcak havanın gazabına uğrarsınız. “V” yaka t-shirt’ten uzak durun. Sıfır yaka hafif dökümlü bir model ile daha ideal ve karizmatik görüneceksiniz.

T-shirt seçerken hafif bol olmasına önem vermeniz gerektiğini yukarıda belirttik, ancak dikkat etmeniz gereken üstünüzden dökülen bir model olmaması ya da tam tersine bedeninizi saran dar bir t-shirt olması! Bu kombinasyonun amacı serin ve rahat görünmek. Diğer türlü tüm parasını spor salonuna yatırmış, yalnızca kaslarını göstermeye çalışan biri gibi görünürsünüz. Unutmayın, en iyi şıklık üzerine çok uğraşılmamış olandır…

Stil söz konusu olduğunda, kaçınmanız gereken şeyleri söylemek her zaman daha faydalı.. Zevkinize karışmıyoruz, sadece sıkıcı kalıpların dışına çıkmanızı öneriyoruz. Ancak bu tarzın temeli çabasız şıklık olduğundan parlak renklerden uzak durun.Aşırı cesur desenlerden de! Çok sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız o zaman ince şeritler ve hafif desenleri tercih edin.

Son olarak, her zaman değişmez bir kural var: “Yerine ve zamanına göre giyinin!”Blazer ve t-shirt kombinasyonunu hafta  sonu özel bir brunch, akşam üzeri arkadaşlarınızla bir şeyler içerken, kız arkadaş adayınızla 2. veya 3. buluşmada  ya da deniz tatilinde akşam yemeğinde tercih edebilirsiniz.