Yaz Bitti, Kış Renkleri Tırnaklarda Yerini Alıyor!

Yaz boyunca birbirinden renkli makyaj malzemelerinizle harikalar yarattınız, bronz teninizin ışıltısını ortaya çıkaracak renkler seçtiniz, hatta şehre dönüşte bir süre daha yaz havasını görünümünüzde vurguladınız. Ama sevsek de sevmesek de yaz bitti. Sırada bilekte botları skinny jeanler ve bol kazaklarla bir araya getirdiğimiz, renkleriyle büyüleyen sonbahar mevsimi var.

Yeni başlangıçlarla insanın içini kıpır kıpır eden sonbahar, sezonun açılmasıyla giyim kuşamdan kozmetiğe kadar birçok sektörü de hareketlendirdi. Yazlık kozmetiklerinizi, tabii eğer bitmediyse, biraz dinlendirin.  Ve kış için favori oje renklerine birlikte bakalım. İpucu vermek gerekirse nail art geri dönüyor ve biraz vefasız olduğumuz beyaz oje yeniden sahneye çıkıyor. Devamı aşağıda okumanızı bekliyor!

2018 güzellik trendlerinin tamamını görmek için buradan okumaya devam edebilirsiniz.

Sezonun favori renkleri

Önce başrol oyuncusundan bahsedelim; bordo! Sonbahara en yakışan renk; kıyafetlerde, dekorasyonda ve hatta doğada aynı anda hem sıcak hem de soğuk bir etki bırakmayı başaran bordo, ellerimizi daha güzel göstermek için tırnaklarımıza sürülmeye hazır. Özellike sezonun en önemli bordo tonu, kahverengiye çalan burgonya.

Vivienne Westwood defilesinde modellerin tırnaklarındaki beyaz ojeler yeni trendin habercisi oldu. Evet beyaz oje sonbahar ve kış boyunca tırnaklarda olacak. Hem beyaz renk, nail art için yapacaklarınıza temiz bir zemin de oluşturacağı için iki trendi bir arada kullanabilirsiniz.

Klasiklerden aykırılara

Metalik etkisi modanın dört bir yanını sarmış durumda. Dolayısıyla tırnaklar da bu etkiden kaçamıyor ama bu sefer gümüş ya da altın değil gündemdeki; içinde metalik tonlar olan diğer renkler. Dolayısıyla lacivertten siyaha kadar içinde metalik parlaklıklar olan tüm renkleri denemekten özgürsünüz.

Siyah demişken, klasikleri de unutmayalım. Doğal haline bırakılmış, parlatıcı ve manikürle şık görünen tırnaklar kadar simsiyah ya da kıpkırmızı alternatifler de yine kışın vazgeçilmezi olacak.

Beyaz gardıroptan tırnaklara taşarken yalnız değildi. Kahverengi de yeni sezonun en popüler renklerinden biri olacak. Camel tonuna yakın tonlar özellikle tercih edilebilir. Ama dikkat edin, kışlık montunuzla ojeniz aynı renkte olmasın!

Sanatını tırnakta uygulamak isteyenler için

Kristallerle tırnakları süslemek bu sezonun en abartılı trendi. Kristalleri tırnağınıza yapıştırmadan önce onlarla uyumlu renkler seçmeye çalışabilirsiniz ama unutmayın, dikkat çekici bir görünüm için kontrast oluşturacak renk ikilileri daha doğru olur.

Tırnak diplerine yapılan yarım ay manikürleri daha önce denediniz mi? Eğer denemediyseniz, yine renk ikililerini kullanarak sıra dışı denemeler yapın. Eminiz güzel göründüğünüz kadar eğleneceksiniz. Tırnaklarınızı küt biçimde kullanıyorsanız bu maniküre özel olarak oval kestirebilirsiniz. Böylece görünüm daha vintage bir hal alır.