Vücut Tipine Göre Bikini Seçmenin Kuralları

Doğa kış uykusundan tamamen uyandığına göre yaz tatili planları da şekillenmeye başladı. Hatta belki geçtiğimiz günlerde denizle ilk buluşmanızı bile gerçekleştirdiniz. Sezonun en yeni bikini ve mayo trendleri dikkatinizi çoktan çekmeye başlamıştır fakat karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli konuyu yeniden incelemelisiniz. Vücut tipinize en uygun bikini veya mayo kesimi nedir? Bu soruya doğru cevabı verebildiğiniz an, plajın en güzel kadını siz olacaksınız! Yoksa yaz tatili alışverişinizi yapmış mıydınız? Olsun, doğru bir kıyafet için yanlış bir zaman olabilir mi? Mükemmel bir vücuda sahip olmak zorunda olmadığınızı kendinize hatırlatarak yaza hazırlanmaya başlayabilirsiniz. Eğer vücudunuzun bikini için hazır olmadığını düşünüyorsanız ya da göğüslerinizin daha küçük, bacaklarınızın daha uzun görünmesini istiyorsanız, hepsini başarabileceğiniz bir hile olduğunu unutmayın! Sezonun fırsatlarını keşfetmek için sizi buraya alalım ama önce almanız gereken doğru mayo ve bikinileri bulmalısınız.

Göğsünüzü Daha Küçük Göstermek İçin;

Göğüsleriniz büyük ya da omuzlarınızdan itibaren geniş göğüs alanına sahip olabilirsiniz. Göğüs bölgenizi daha küçük göstermek için yapmanız gereken vücudunuzda dikkati farklı bir bölgeye çekmek. Kemerli tasarımları, tek parça mayoları deneyebilirsiniz. Bikini üstünü koyu ve altını açık renklerde seçerek de dikkati dağıtabileceğinizi unutmayın.

Göğsünüzü Daha Dolgun Göstermek İçin;

Klasik dolgulu üçgen bikininin en çok işe yaradığı duruma hoş geldiniz! Biraz toparlayıcı bir bikini üstü, göğüslerinizin daha dolgun görünmesini sağlar. Tabii bu vücudunuzun geri kalanına da bağlı ama yine de renklerle oynayarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Bikini üstünüz daha açık ve altınız daha koyu renklerde olursa, göğüslerinizin daha büyük olduğu izlenimini yaratabilirsiniz.

Bacaklarınızı Daha Uzun Göstermek İçin;

Bacaklarınızın daha zarif, feminen ve uzun görünmesi için kenarı ipli bikini modellerini alışveriş listenize ekleyin. 80’lerin trendi olan belinizi yukarıdan kavran modeller, her ne kadar Bella Hadid sık sık tercih etse de, biraz demode görünmenize sebep olabilir. Bunun yerine yaza hazırlanırken spor yaparak bacaklarınızın daha seksi olmasını sağlamaya çalışmalısınız.

Boyunuzu Daha Uzun Göstermek İçin;

Özellikle çok fazla parça giyip de çeşitli hilelere başvuramayacağımız bir sahilde daha uzun boylu görünmek için düz ve tek renkte bir mayo en iyi tercihlerden biri. Eğer bikini ya da desenli bir tasarım tercih ederseniz, dikkati bedeninize çekmeniz yüksek bir olasılık. Bu nedenle şık bir mayoyla tüm görünümü kurtarabilirsiniz.

Belinizi Daha İnce Göstermek İçin;

Belinde çıkarılabilen bir kemer olan tek parça mayo modelleri belinizi daha ince gösterebilir ya da eğer zaten incecik bir beliniz varsa onu öne çıkarmanızı sağlar. Üstelik bu tip bir mayoyu gece bile body yerine giyebilirsiniz. Kemer kullanımı vücudu ikiye böldüğü için büyük göğüslerin daha orantılı görünmesine de yardımcı olur.

Kalçanızı Daha Büyük Göstermek İçin;

Eğer kalçanızın biraz daha büyük ve çekici görünmesini istiyorsanız, renkli ve yüksek belli bikinileri tercih edebilirsiniz. Taylor Swift’in yüksek belli bikinilerinden ilham alabilirsiniz. Vintage görünümle plajın en farklı stiline sahip olacağınıza eminiz. Büzgü ve fiyonk gibi süslemeler de istediğiniz görüntüyü yakalamanızı sağlar.

Omuzlarınızı Daha Geniş Göstermek İçin;

Eğer askı yanıklarından hoşlanmıyorsanız ve aynı zamanda omuzlarınızı biraz daha geniş, görünümünüzü biraz daha flörtöz hale getirmek istiyorsanız, sezonun giyim trendini bikini ve mayolara uygulayarak omuzları açık alternatifleri deneyebilirsiniz. Bandaj gibi göğüsleri saran ya da straplez modelleri de değerlendirmeyi unutmayın.