Vücut Şeklinize Göre Nasıl Giyinirsiniz?

Vücudunuzu ne kadar tanıyorsunuz? Giyinmenin kuralı olmaz ama vücut şeklinize göre daha fit görünümlere kavuşabilirsiniz. Öncelikle vücudunuzu tanıyın sonrasında öne çıkarmanız gereken bölgelerinizi belirleyebilirsiniz. Stilinizi kendiniz belirlemeniz için vücut şekillerine özel seçtiğimiz kombinlere göz atın.

Kum saati şeklinde bir fiziğe sahipseniz çok şanslısınız! Bel hattınız yeterince ince, göğüs ve kalçanız yuvarlak hatlara sahip olduğundan tercih etmeniz gereken stil, dar üstünüze oturan elbiseler olmalıdır. Aslında bu tarz fiziğe sahipseniz bir çok modeli tercih edebilirsiniz.

Armut şeklinde bir vücuda sahipseniz öne çıkarmamanız gereken bir alt bedeniniz var demektir. Bu tarz bir vücuda sahipseniz aslında işiniz o kadar zor değil! Alt kısımda volanlı açılımlı etekler tercih ederseniz üst bedeninizi daha cesur kullanarak dikkatleri tamamen başka yöne doğru çekebilirsiniz.

Elma şeklinde bir vücudunuz varsa karın bel oyuntunuz yok demektir. Kollar ve bacaklarınız ince ise dert etmenize gerek yok bol dökümlü kombinlerle gayet şık bir görünüm kazanabilirsiniz. Bel hattınız yerine dikkati o bölgeden uzaklaştıracak bol giysiler tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Asimetrik bluzlar kurtarıcınız olabilir.

Kıvrımsız düz bir bedene sahipseniz vücudunuzda öne çıkarmanız gereken yerler bacaklarınız ve omuzlarınız olacaktır. Straplez elbiselerden faydalanabilirsiniz, ayrıca alt bedeni dolgun gösteren parçalar sizin için ideal seçimler olabilir. Bu tarz kombinlerde belinize ince bir kemer takarak bel hattınızı belirginleştirebilirsiniz.