Victoria’s Secret Modellerinin Vücuduna Sahip Olmak

Her yıl tasarımlardan çok modelleri heyecanla beklediğimiz Victoria’s secret defilesi, bu sene Şangay’da gerçekleşti. Son defilesine çıkan Alessandra Ambrosio’dan VS podyumuna geri dönen Karlie Kloss’a kadar vücutlarına hayranlık duyulan en ünlü modeller bir aradaydı. Peki sizce podyumda muhteşem görünmenin bedeli günde kaç saat çalışmaya bağlı?

Modellerin işi gereği bu kadar egzersiz yapması normal karşılanabilir fakat asıl daha normal olan, sporun herkes için gerekli olduğu. Kanatlarınızla podyumda salınmayacaksanız bile vücudunuzu ve sağlığınızı iyi etkileyecek bir şeyler yapmaya başlayın! Victoria’s Secret modelleri gibi bir vücuda sahip olmak zorunda değilsiniz ama onların bunu kolay yollardan başarmadığını da unutmamalısınız. Kararlı ve istikrarlı olduğunuz sürece daha fit bir görünüme sahip olmak zor değil ama öncelikle sabırlı olmalı ve hangi egzersiz çeşidini sevdiğinize karar vermelisiniz.

Örneğin Gigi Hadid boks yapmayı, hareket halinde olmayı tekdüze sporlara göre daha çok seviyor. Izabel Goulart egzersizi o kadar hayat tarzı haline getirmiş ki #BodybyIza isimli hashtag’i bile var. Bu sene Fantasy Bra’yı giyen ve sütyenin fotoğraf çekiminde çatlaklarını gizlemediği için herkesin hayranlığını kazanan Jasmine Tookes ve Josephine Skriver ise birlikte spor yapmaktan o kadar keyif alıyorlar ki @JoJa isimli Instagram hesabını birlikte kullanıyorlar, egzersizlerini paylaşıyorlar.

Dolayısıyla siz de seveceğiniz bir spor dalı bulup onunla vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. Hatta spor salonu üyeliğine bile ihtiyacınız yok. Victoria’s Secret modellerinin sosyal medyada paylaştığı videolar size ilham verebilir.

JoJa (@joja)'in paylaştığı bir gönderi ()

Jasmine ve Josephine gibi siz de yakın arkadaşınızla birlikte spor yapabilirsiniz. Bu hem motivasyonunuzu artırır hem de dersi kırmak daha zor olur. Daha çok eğleneceğinizden bahsetmiyoruz bile. Üstelik yaptıkları egzersizleri uygulamak için spor salonu üyeliğine bile ihtiyacınız yok.

Izabel Goulart, gerçek bir spor aşığı. Muhteşem vücudu da bu aşkın en güzel meyvesi. Sık sık TRX ile çalışan model, egzersizlerinde vücudunun her yerini güçlendiriyor. İlham almak için Izabel’i Instagram’da takip edebilirsiniz.

Karlie Kloss spor yapıyor, kurabiye pişiriyor, kod yazıyor ve üstüne bir de kanatlarını takıp podyuma çıkıyor! Eğitimi için Victoria’s Secret’tan ayrılan Karlie’nin muhteşem geri dönüşü Şangay’da oldu. Eski bir balerin olan model koşudan boksa her alternatifi denemeyi seviyor.

Gigi Hadid Victoria’s Secret ailesinin yerinde duramayan modellerinden biri. Son dönemin en büyük trendi olan boks, onun hayatında birkaç yıldır var. Vücudun her yerini çalıştıran boks sayesinde Gigi, VS modeli standartlarına çabuk ulaştı diyebiliriz.