Victoria’s Secret Defilesi Şangay’da Gerçekleşti

Adriana Lima, Victoria's Secret 2017 defilesi
Adriana Lima

Moda dünyasının en güzel kadınları denince birçoğumuzun aklına aynı isimler geliyor; Adriana Lima, Bella Hadid, Candice Swanepoel, Alessandra Ambrosio ve diğerleri… Moda haftalarında podyumun bu en güzel kadınları sık sık aynı defileye çıksalar da hepsini aynı anda Victoria’s Secret şovunda görmek her yıl bizi en çok heyecanlandıran olay oluyor.

İlk kez 1995 yılında, New York’taki Plaza Hotel’de mütevazı bir şekilde düzenlenen şov, 22 yılda o kadar popüler bir hal aldı ki Victoria’s Secret 2017 defilesi, yılın en çok beklenen etkinliği halini aldı. Sadece defile değil; modellerin seçilme süreci, defileye kabul edilen ünlü isimlerin bile ne kadar çok çalışmak zorunda olduğu ve şovdan önceki pembe halı seremonisi de en az defilenin kendisi kadar ünlü. Örneğin 2017 yılının bizim için en özel anlarından biri Tülin Şahin’in pembe halıda yürüyen ilk Türk model olması! 

Yılın en süslü ve seksi şovuna dair merak ettiğiniz bütün bilinmeyenleri bir araya getirdik! Defilenin heyecan verici anlarını görmek için galeriye devam edebilirsiniz.

Victoria’s Secret 2017 defilesine dair detaylar;

 • Bu yıl 22. kez düzenlenen Victoria’s Secret defilesinde açılışı,
  Candice Swanepoel, Victoria's Secret 2017 defilesi
  Candice Swanepoel

  geçen yıl ilk çocuğunu dünyaya getirdiği için şova katılamayan Candice Swanepoel yaptı.

 • İlk kez 1996 yılında Cladua Schiffer’ın giydiği ve her yıl başka bir modelin taşımaya hak kazandığı Fantasy Bra’yı bu sene 27 yaşındaki Lais Ribeiro giydi. 
 • Fantasy Bra’nın bu yılki değeri 2 milyon dolar, yapımı 350 saat alan sütyenin üzerinde yaklaşık altı bin değerli taş var.
 • Bu arada bugüne kadarki en pahalı Fantasy Bra, Gisele Bündchen tarafından 2005 yılında giyilmişti ve değeri 12.5 milyon dolardı.
 • Podyum başarısı kadar eğitimini de önemseyen model Karlie Kloss, iki yıl önce üniversiteye gitmek için ayrıldığı şova bu yıl geri döndü.
 • Dedikodulara göre 2017, Adriana Lima ve Alessandra Ambrosio için jübile yılıydı. Adriana Lima 1999, Alessandra Ambrosio’ysa 2000 yılından beri markanın defilelerine çıkıyordu.
 • Geçen yıl, Gigi Hadid ve Bella Hadid‘le defile tarihinde ilk kez iki kız kardeşi ağırlayan Victoria’s Secret, bu yıl sadece Bella Hadid ile gerçekleşti. Gigi Hadid, Buda’yla dalga geçtiği ve Snapchat’te yayınlanan video sebebiyle Çin’den vize alamadı.
 • Şovun bir diğer kaybıysa Katy Perry oldu. Müzisyen daha önce Tayvan’da verdiği konser sırasında giydiği provokatif kıyafetler nedeniyle bu yıl vize alamadı.
 • Şovda sahne alan Harry Styles, podyumda performansını sergilerken üç eski sevgisiliyle sahneyi paylaşmak zorunda kaldı. 

Fotoğraflar: Splashnews