VAMPİRDEN KAÇARIM, ZOMBİYİ YIKARIM

Ölen insanların teker teker zombiye dönüştüğü bir dünyada ne kadar hayatta kalabilirdiniz? Ya da doğaüstü varlıklarla dolu bir ülkede nereye kadar kaçabilirdiniz? Olmaz demeyin; siz yine de yavaştan tedbir almaya başlayın. Söz konusu dünya nüfusu olunca biz de yemedik, içmedik; olağanüstü durumlarda hayatta kalmanızı sağlayacak taktikleri sizler için bir araya getirdik:

hayatta_kal

 

1. Zombieland
Şüphesiz ki 5 sezondur Walking Dead izleyenler zombiler konusunda fahri doktora unvanına sahip olabilir. Ama benim o kadar vaktim yok derseniz birkaç ipucu da iş görecektir.

  • Asla tek başınıza hayatta kalmaya çalışmayın; kalamazsınız. Zombiler çok, siz tek. Bir grup güvenilir insan bulun ve yeni arkadaşlarınıza merhaba deyin.
  • Çok kısa bir süre sonra teknoloji, lüks, para, pul gibi materyallerin önemi kalmayacak. Sürekli bir kaçış hali içerisinde olacağınızdan küçük bir sırt çantası ve doyurucu konservelerle yolunuza devam etmeyi öğrenmelisiniz.
  • Asıl tehlike zombiler ama sonuçta dünyanın çivisi çıkmış durumda. Siz yine de insanlara karşı da temkinli davranın; öyle hemen samimi olmayın.

2. Vampir vs Kurtadam
The Vampire Diaries’dan Teen Wolf’a True Blood’dan Being Human’a mevzu bahis vampirler ve kurtadamlar olunca birkaç taktik kapabileceğiniz kaynakların sınırı yok. Ama tabii olur da bir gün dünyanın başı bu yaratıklarla derde girerse sanmayın ki hepsi Damon Salvatore kadar olacak.

 

damon_salvatore

  • The Vampire Diaries’da gün ışığı yüzüğü işe yarasa da vampirler gün ışığına çıkar mı çıkamaz mı o konu hala bir muamma. Siz yine de tedbirli davranın gündüz vakti sokaklarda salına salına dolaşmayın.
  • Sarımsağın işe yaramadığını baştan bir kabul edelim. Efsaneye ve mevcut dizilere göre ise mine çiçeği vampirlerin gücünü azaltıyor; fakat garanti veremiyoruz.
  • Kurtadamlar, vampirler kadar zeki ve insan görünümlü olmasa da en az onlar kadar güçlüler. Böyle bir durumda tek çare kurtadamın kalbini sökmek. Bunu nasıl yapacağınız ise artık tamamen size kalmış; bol şans.

3. Doğaüstü Varlıklar
Doğaüstü varlıklar diye tek bir isim altında topladık ama bunun hayaleti, şekil değiştireni, şeytanı, rougarousu, leviathanı say say bitmez. Böyle bir dünyada hayatta kalmaya çalışmak gerçekten en zoru olabilir. Neyse ki bu konuda da yardımınıza Supernatural’in yakışıklı avcıları Sam ve Dean Winchester koşuyor. 10 sezondur bitmek bilmeyen yaratık avından her seferinde tek parça çıkan Winchester kardeşlerin dediğini yapın; yaptığını yapmayın.

 

supernatural

  • İnsanların bedenlerini ele geçirerek ortama uyum sağlayan şeytanların baş düşmanları şeytan kapanı, şeytan bıçağı ve tuz. Diğerleri biraz meşakkatli ama kapılara ve pencere pervazlarına bol bol mutfak tuzu dökün gitsin.
  • İnsan kılığına girebilen şekil değiştirenler aslında en sinsi ırk. Bir gün evinizde, ofisinizde, spor salonunuzda olabilirler; nereden mi bileceksiniz? Beraber bir selfie çektirmeyi deneyin; fotoğrafta gözleri parlayacaktır.
  • Olur da gezegeni rougarou ve leviathanlar istila ederse dünya nüfusunun bir anda yarıya inebileceğinden şüpheniz olmasın. İnsan etiyle beslenen bu yaratıklar çoğu zaman on zombi açlığı ve saldırganlığında; ayrıca kolay kolay yok edilemiyor.

Peki, Ne Giymeli?

Ne kadar hızlı koşarsanız o kadar uzun süre hayatta kalırsınız. Hayatta kalma mücadelinizde kesinlikle hareketlerinizi kısıtlamayacak, rahat parçalar giyin. Unutmayın, korku filmlerinde her zaman öncelikle ikoncan kız ortadan kaybolur.

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Sportif Parçalarla Daha Hareketli Bir Yaşama Başlamak İçin Hemen Buraya Tıklayın! ” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://www.morhipo.com/genc-spor-spor-ekipman/510/vitrin” linktext=”” linktarget=”_self” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]
*The Vampire Diaries ve Supernatural görselleri IMDb’den alınmıştır.