Unutulmaz Dizi Karakterlerinden Stil Önerileri

Son dönemde diziler hayatımızın büyük bir bölümünü kaplar oldu. Hepimiz dizileri keyifle izliyor, hakkında konuşuyor, yazıp çiziyoruz. Hayatımızın bu kadar içine giren dizi kültürü, bizde bambaşka etkiler de bırakıyor. Kendimizle özdeşleştirdiğimiz karakterlerin tavırlarını, jest ve mimiklerini, en çok kullandıkları kelimeleri, davranışlarını ve en önemlisi onların tarz yansımalarını birer birer üzerimizde görmeye başlıyoruz. İşte hepimizin en sevdiği dizi karakterleri ve tarzları!

Gossip Girl’den Blair Waldorf’la başlayalım!

Güçlü tavrı, sözleri ve cazibesiyle Doğu Yakasının kraliçesi olan Blair, gönüllerimizde de taht kurmayı başardı! Blair’ın her bir detayı düşünerek hazırladığı o eşsiz entrikalarına olduğumuz kadar, cesur ve iddialı tarzına da hayranız. Kıyafetlerinde yaptığı tercihlerinden, gücünü ve güzelliğini en çok renklerin yansıtabileceğine inandığını görüyoruz.  Günlük giyiminde daha sade ve ciddi bir tarzı olmasına rağmen, bir kraliçenin asla abartmaktan kaçınmayacağını da biliyoruz! Ne dersiniz? Biz de bu yaz günlerinde renkleri ve aksesuarları korkmadan kullanmalı mıyız? Kesinlikle!

Karşınızda bu kez, Serena van der Woodsen!

Blair’dan bahsedip  en iyi arkadaşının müthiş stilinden bahsetmeden olmaz! Serena’nın masumiyetini, neşesini, enerjisini ve samimiyetini  hepimiz çok sevdik. O bir yandan gençlik aşklarını yaşayıp bir yandan Blair’ın entrikalarında baş yardımcısı olurken, bizse her giydiğine bayıldık. Serena’nın stili onun o özgür ruhunu yansıtıyor diyebiliriz. Çiçekli elbiseler, uçuş uçuş etekler, rengarenk desenler içerisinde adeta uçuyordu. Serena kadar ferah ve enerjik bir görünüm için ihtiyacımız olan, yaza en uygun uçuş uçuş elbiseler ve yüzümüzde en içten gülümsememiz!

Sıra geldi 90’ların en cool kadını Rachel Green’e!

Rachel; o harika stili, esprileri ve çılgınlığıyla Friends kızları arasında favorimiz! Dizi çekildiği sıralarda ve sonrasında Rachel’ın tarzı herkesin dikkatini çekmiş ve beğenileri toplamıştı. Hatta dizi senaristleri diğer karakterlerin de Rachel’dan kombin önerisi aldığı birçok bölüm yazmıştı. Gerçekten hangimizin Rachel’ın tavsiyelerine ihtiyacı yok ki? Dizi boyunca giydiği birçok kıyafet şuan hala en tarz kıyafetlerden. Mom jean üzerine giydiği minik tişörtler, yüksek bel ekose eteği üzerine kısa kazağı, jean salopeti gibi hiçbirimizin unutamadığı birçok kombinini sayabiliriz.Peki ya bu pötikare elbisesi? Hala çok beğenmiyor muyuz? Pötikareler bu yaz da çok moda! O zaman ne yapıyoruz?  Pötikare eteğimizi, elbisemizi kapıp Rachel’a teşekkür ediyoruz!

The OC’nin güzel kızı Marissa!

The OC dizisini düşündüğümüzde hep o günlük kombinlerinde kullandıkları düşük bel jeanleri, kapri pantolonları ve renkli bluzlarını hatırlıyoruz. Yine de biliyoruz ki parti nerede Marissa orada! Günlük stillerinde hep rahatlığı ve konforu arayan Marissa, partilerde adeta tarzını konuşturuyor.  Marissa’ya çok yakışan o şifon, pembe elbisesi ve payetli elbisesi bu yazın da en stil sahibi ürünlerinden! Şifonlar ve payetler bu sezon da partileri renklendirmeye devam ediyor. O zaman bu yaz, Marissa’nın tarzından ilham alıyor, dolaplarımızda satenler ve payetlere yer açıyoruz!

Sex and the City’nin moda ikonu Carrie Bradshaw!

Carrie ayakkabılarına aşık, biz de onun stiline! Carrie’nin gençliğini, ışıltısını ve enerjisini en iyi yansıtan, her zaman bizlerde hayranlık uyandıran tarzı oldu. Kabarık etekleri, birbirinden farklı desenleri kullanışıyla tarzı tam anlamıyla o eğlenceli karakterini yansıtıyor diyebiliriz. Bu yaz bizler de bizi en iyi anlatan, kendimizi içinde en iyi hissettiğimiz kombinlerimizi belirleyip, en güzel günlerimizi o kıyafetler içerisinde geçirebiliriz!