Unutamadığımız Stil İkonları

Onlar, stilleriyle hem kendi dönemlerine damga vurdular hem de bizim moda anlayışımızı geliştirdiler. Dönemin en güzel kadınlarını ve onların kendilerine has stillerini keşfetmek isteyenler! Haydi başlayalım!

İlk olarak Audrey Hepburn!

cola

Bu kadının tatlılığına hepimiz aşığız! Keşke ona da söyleyebilsek çünkü kendini sevmekte biraz zorlandığını söyleyebiliriz. Audrey Hepburn’ün İkinci Dünya Savaşı sırasında, Hollanda’da yaşanan kıtlık yüzünden çok zayıflayıp savaş bittikten sonra ise çok yiyip kilo aldığı için çok sevdiği baleye devam edemediğini ve bundan sonra depresyona girdiğini, geri kalan hayatında ise yediğine içtiğine çok dikkat ettiğini biliyor muydunuz? O meşhur cigarette pantolonları içerisinde incecik görünen belinin sebebini şimdi anlıyoruz. Tarzını oluştururken sadelikten yana olmuş ama şıklığı da hiçbir zaman bırakmamış. Siyah midi boy elbisesi hala çok moda!

En cool stil ikonu: Jane Birkin!

Hiç şüphesiz söyleyebiliriz ki Jane Birkin’in stili Fransa’da moda anlayışını, Fransa ise moda dünyasını etkiledi. Onun o eforsuz şıklığı, ne kadar basic giyinirse giyinsin stil sahibi görünüşü; bugünün Fransız kadınlarının giyimini belirledi diyebiliriz. Sadece bir jean bir tişört bile giyse çok cool görünüşü ve eforsuz şıklığıyla hatırlanıyor!

60’ların kadın figürü: Brigitte Bardot!

4c12a3c7382902e5dabdc51a03a3c181

Stil ikonlarını sıralayıp Brigitte’ i unutmak olmaz! Brigitte’in kişiliğinin ve stilinin etkisi o kadar büyüktü ki bütün dünya ona bayıldı. Onun giydiği kıyafetler birçok kez yeniden giyildi, stili yeniden canlandırıldı. Bir dönem Türkiye’de kız çocuklarına Biricik isminin verilişinin sebebi de kuşkusuz ondan başkası değil! Bugün hala stilini de kendisini de çok seviyoruz! Etrafındakilere değer veren, hayvanları koruyan, seven ve çook sevilen stil ikonumuz Brigitte o sıralarda ne giyiyorsa şimdi moda! Midi boy elbiseler, çizgiler, puantiyeler! Brigitte’in zamansız şıklığından ilham alıp onun gibi tatlı bir stil oluşturmak, bu yaz stilinize puantiyeli elbiseleri katmak, Brigitte gibi eğlenceli bir görünüme ulaşmak isterseniz hemen bir göz atın!

Marilyn Monroe’yu unuttuk mu sandınız?

Ne zaman bir kostüm partisi olsa, orada bir Marilyn Monroe olur! Adını söylediğimizde şüphesiz hepimizin ilk aklına gelen, uçuşan krem elbisesini kontrol altına almaya çalışırken kahkahalar atan bir kadın. İşte o kadının güzelliğini, neşesini ve  kocaman kahkahalarını unutmadığımız gibi cesur giyimini, kendine has tatlılığını da unutmadık! Bu yaz siz de ondan ilham alıp, stilinize çizgileri ekleyebilir, Marilyn gibi terliklerle kombinleyebilir, belki serin yaz akşamları için üzerinize bir de gömlek alabilirsiniz.

marr