Ünlü Yıldızların Favori Parfümleri

Galeriyi İncele
7 Resim
unlu-kadinlarin-favori-parfumleri-jane-birkin
Ünlü Yıldızların Favori Parfümleri
Jane Birkin

Jane Birkin’in, Miller Haris’e “Bana bi parfüm yarat ve onu giyebiliyim! Eski kütüphane ve kitapları hissettirsin” demesinden yola çıkarak yaratılan L’air de Rien; vanilya, neroli, patchouli ve burbon kokularının karışımını sunuyor.

Kaynak: Pinterest
unlu-kadinlarin-favori-parfumleri-katharine-hepburn
Ünlü Yıldızların Favori Parfümleri
Katharine Hepburn

Hollywood’un en güçlü kadınlarından biri olan Katharine Hepburn’ün parfümü nasıl bir şeydi sizce? Paris’in “Seine Nehri’nin Solu”ndan ve bohem havasından ilham alarak 1970 yılında Yves Saint Laurent tarafından yapılan Rive Gauche, şehir hayatını sevenler ve hafif kokuları tercih edenler için çok uygun.

Kaynak: Pinterest
unlu-kadinlarin-favori-parfumleri-grace-kelly
Ünlü Yıldızların Favori Parfümleri
Grace Kelly

Önce Hollywood’un gözbebeği ardından Monako’nun kraliçesi olan Grace Kelly, düğün gününün öncesinde onun için yapılan parfümünü sürmüştü. Zarafetin simgelerinden biri olan Kelly’nin parfümü bize gül, menekşe, bergamot ve florentik iris karışımı bir koku sunuyor.

Kaynak: Pinterest
unlu-kadinlarin-favori-parfumleri-audrey-hepburn
Ünlü Yıldızların Favori Parfümleri
Audrey Hepburn

Güzellik ve moda dünyasıyla biraz iç içe olan herkesin bileceği gibi Givenchy ve Audrey Heppburn ayrılmaz ikiliydi. Hatta Givenchy'nin L'Interdit isimli parfümü Audrey Hepburn için hazırlanmıştı. Fakay henüz 19 yaşında kariyernin başındayken Hepburn’ün ilk göz ağrısı Krigler'ın English Promenade 19’uydu.

Kaynak: Pinterest
unlu-kadinlarin-favori-parfumleri-elizabeth-taylor
Ünlü Yıldızların Favori Parfümleri
Elizabeth Taylor

Son zamanlarında pek parfüm kullanmayı tercih etmese de şüphesiz ki kendi markası Violet Eyes onun vazgeçilmeziydi. Fakat öncesinde tercihi,özellikle kalıcılığı olan vintage parfümlerdi. Portakal çiçeği, yasemin, gül, bergamot ve limon gibi kokuları karıştırmanın onu yansıttığını söyleyebiliriz. Örneğin; JeanDesprez, Bal a Versailles.

Kaynak: Pinterest
unlu-kadinlarin-favori-parfumleri-marilyn-monroe
Ünlü Yıldızların Favori Parfümleri
Marilyn Monroe

İkonlardan bahsedip onu es geçmek olmaz! Zamansız bir ikon olan Marilyn Monroe, parfüm dünyasının en zamansız notalarına sahip Chanel No. 5’in resmi olmayan yüzü diyebiliriz. Hatta hala bile No.5 ondan başkasıyla özdeşleşmedi.

Kaynak: Pinterest
unlu-kadinlarin-favori-parfumleri-sophia-loren
Ünlü Yıldızların Favori Parfümleri
Sophia Loren

Gelmiş geçmiş en güzel kadınlardan biri olan Sophia Loren, sandal ağacından güle derin notalar içeren vanilya kokan, tıpkı kendisi gibi hipnotize eden bir parfüme sahipti: Emanuel Ungaro, Diva! Tıpkı kendisi gibi parfümü de baş döndürüyordu.

Kaynak: Pinterest

Her kadının imzası olan parfümler, adeta onların vazgeçilmez parçası. Yeni kokuları sevsek de klasiklerden vazgeçemediğimiz aşikar. Zamanın testinden geçmiş, nostaljik havası olan ve özenle hazırlanmış bir kokuya her zaman öncelik tanıyoruz. Daha da iyisi, tarihteki ve günümüzdeki ünlü kadınların desteğiyle geldiğinde bizim için daha da özel oluyor.

Marilyn Monroe ile Chanel No. 5 ikilisinin güzellik tarihi kitaplarında yerini sağlamlaştırdığını söylemek mümkün.  Peki ya diğer en sevdiğimiz ikonlar tarafından kullanılan parfümler hakkında ne diyebiliriz? Jackie Kennedy’den Grace Kelly’e zamanın en ünlü kadınları hangi kokuları seçti? Ünlü kadınların favori parfümleri bize ilham veriyor.

Aklınıza gelebilecek en sevilen yıldızlarının imza kokularını merak ediyorsanız, mutlaka bu yazımızı inceleyin!

Sizin için zamanın derinliklerine indik ve kırmızı halıya layık görülen en ünlü kokuları keşfetme turumuza sizi de dahil etmek istedik. Yenilere açık olmayan ve bu konuda  çekingen davranıp, klasik bir kokuyu tercih edenlerdenseniz, listemiz tam da size göre.

Aynı zamanda yılbaşı için de fikir önerilerine ihtiyacınız olduğunu biliyoruz.  En sevilen ünlülerin kullandıkları kendileriyle özdeşleştirdiği o güzel parfümleri keşfetmek için a göz atın! Üstelik bu kokulara ulaşmanız çok kolay.