Ünlü İsimlerin İmza Parfümleri

Yeni bir sezona girerken, parfümünüzde de yenilenmeye gitmek istiyor ancak kararsız kalıyorsanız, ünlülerin imza parfümlerinden yardım alabilirsiniz.

Marylin Monroe‘nun “uyurken üzerimdeki tek şey” dediği parfümü Chanel No5’ten, Lady Diana’nın favori kokusu Hermes 24 Faubourg’a. Ünlü isimlerin vazgeçemedikleri notaları keşfedin.

American actress, singer, model and sex symbol Marilyn Monroe. (Photo by Frank Povolny/Twentieth Century Fox/Sunset Boulevard/Corbis via Getty Images)

Marylin Monroe – Chanel, No5

“Yatakta ne giyiyorsunuz?” sorusuna “5 damla Chanel No.5” cevabını vererek, tüm zamanların en ikonik cevaplarından birini dile getiren Marilyn Monroe’nun onunla özdeşleşmiş parfümünü hala keşfetmediniz mi?

Bella Hadid – Bulgari, Goldea The Roman Night

“Romalıların tutkusundan ilham alan ve çılgın Roma gecelerinini anımsatan, hislerini takip eden ve sırlara açık kadınlardan ilham alan bir parfüm. Romalı tanrıçalar gibi güçlü ve baştan çıkarıcı” diyor Alberto Morillas bu parfüm için.

CANNES, FRANCE - MAY 12:  Bella Hadid attends a Dior dinner during the 71st annual Cannes Film Festival at JW Marriott on May 12, 2018 in Cannes, France.  (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)
AUCKLAND, NEW ZEALAND - APRIL 29: Diana, Princess of Wales, wearing a cream satin dress by Gina Fratini with the Queen Mary Cambridge Lover's Knot Tiara and diamond earrings attends a banquet on April 29, 1983 in Auckland, New Zealand. (Photo by Anwar Hussein/WireImage)

Lady Diana – Hermés, 24 Faubourg

Prenses Diana’nın imza parfümü Hermés, 24 Faubourg, şeftali, portakal çiçeği, beyaz çiçekler, vanilya ve bergamot notalarından oluşan sofistike bir koku.

Olivia Palermo – Guerlain, Idylle

Duygusal, samimi ve romantik bir koku olan Idylle, yalnızca notalarıyla değil şişe tasarımıyla da öne çıkan bir parfüm. 1853 yılında Pierre-François-Pascal Guerlain tarafından Napolyon III’ün eşi İmparatoriçe Eugénie için tasarlanan bu değerli şişe tam bir arzu nesnesi.

NEW YORK, NEW YORK - NOVEMBER 11: Olivia Palermo attends the 2019 Glamour Women Of The Year Awards at Alice Tully Hall on November 11, 2019 in New York City. (Photo by Theo Wargo/WireImage,)

Gwyneth Paltrow – Tom Ford, Black Orchid

2006 yılında piyasaya sürülen ve tüm zamanların en popüler parfümlerinden biri haline gelen Black Orchid, Unisex olması sebebiyle hem kadın hem de erkekler tarafından tercih sebebi.