Ünlü Erkeklerin Bakım Sırları

Yıllardır Hollywood’un ünlü kadınlarının özel ve bir o kadar tuhaf güzellik alışkanlıklarını okuyoruz. Marilyn Monroe’nun buz dolu küvette yatmasından Kim Kardashian’ın sülüklerle yaşadığı deneyimlere kadar her ritüel, kendi döneminde dikkat çekmeyi başardı. Sağlıklı hayat tarzıyla birleştiğinde harikalar yaratabilecek bakım uygulamaları söz konusu erkekler olduğunda pek konuşulmuyor. Genellikle erkekler şöhretin hangi basamağında olurlarsa olsunlar olumlu anlamda sıradan uygulamalarla yetinebiliyorlar. Hollywood’un en ünlü beş erkeği size önerileriyle bakım konusunda yardımcı olmaya hazır.

Zac Efron’un Saçları

High School Musical ile hayatımıza giren ve muhteşem vücuduyla radarımızdan çıkmasını asla istemediğimiz Zac Efron, çoğu zaman yataktan yeni kalkmış gibi görünen saçlarıyla dikkat çekiyor. Bir de spor salonundaki halleriyle… Saç modeli birçok kişi tarafından uygulanmaya çalışılsa da Zac’e göre saç şeklinin tek kaynağı tembellik. Bir de harika şekillenmiş saçlara sahip olmak için saçı her gün yıkamamayı öneriyor. Çoğu uzmana göre de saçları her gün özellikle sıcak suyla şampuanlamak saç derisindeki doğal yağların azalmasına ve derinin kurumasına neden oluyor. Dolayısıyla eğer güçlü saçlara sahip olmak isterseniz haftada üç kere şampuanlamak ideal. Tabii yağlı görünüm sizi rahatsız ederse kuru şampuanlar yardıma hazır.

Yaşlanmayan Pharrell Williams

Siyahi müzisyen Pharrell Williams size kaç yaşında görünüyor bilmiyoruz fakat olduğundan daha genç bir yaş söyleyeceğinize eminiz. 43 yaşındaki müzisyenin siyahi olması genetik olarak olarak ona üstünlük sağlasa da ırk fark etmeksizin uygulanabilecek basit bir rutine sahip. Her akşam uyumadan önce soğuk suyla yüzünü yıkayan Williams, hayranlarına da aynısını yapmalarını öneriyor. Soğuk su cildinizdeki gözeneklerin kapanmasını ve sıkılaşmanızı sağlar. İyi bir temizleyiciyle havanın ve günün getirdiği kirlerden arınabilirsiniz

Tom Ford’un Muhteşem Sakalları

Kırmızı halının en güzel kadınlarını en şık tasarımlarıyla giydiren Tom Ford, söz konusu kendisi ve bakımı olduğunda da abartıdan çekinmiyor. 55 yaşındaki tasarımcı her sabah 4:30’da uyanıyor ve günlük maillerini kontrol edip çalıştıktan sonra saat 6:00 civarı küvetine uzanmış oluyor. Giydirdiği kadınlar kadar şık olan ve kırmızı halıda her daim dikkat çeken Tom Ford için sakallarının yeri ayrı. Onlara bakım yaparken keyif aldığına eminiz! Artık iyice grileşen sakallarını arada bir boyattığını da belirtelim.

Neşesi Yüzüne Yansıyan Kevin Hart

Komedyen Kevin Hart, yüzünü gelir kaynağı olarak gördüğü için bakım konusunda oldukça dikkatli. Temizleyici ve maskeyle cildine bakım yaptıktan sonra sıcak havluyla yüzünü silip nemlendirici sürüyor. Nemlendiricisinin üstüne farklı kremler de uygulayan Kevin Hart’ın bakım rutini en az Kim Kardashian’ınki kadar komplike görünüyor fakat sıcak havlu kesinlikle tercih edilebilir bir detay.

Hindistancevizine İnanan Chris Hemsworth

Sinemanın güçlü Thor’u ve gerçek dünyanın en yakışıklı erkeklerinden biri olan Chris Hemsworth, kozmetik dünyasının favorisi olan hindistancevizini es geçmeyenlerden. Özellikle cilt bakımı için bu yağı kullanan oyuncu, sakallarının diplerine de uyguladığını söylüyor. Siz de güneşten ve nemden uzakta kalan sakallarınız için bu güçlü antioksidan yağı kullanabilirsiniz. Hatta aynı uygulama saç dipleriniz için de geçerli. Çeşitli nemlendiricileri de sakal diplerinize uygulamaktan çekinmeyin. Chris Hemsworth güneşin en etkili olduğu yerlerden birinde yaşıyor ve güneş kremi kullanması gayet normal fakat kapalı havalarda bile siz de kremlenmeyi ihmal etmemelisiniz.