Türk Yıldızların Gardırobu

Türk televizyonlarının güzel ve yetenekli yıldızları söz konusu stil sahibi olmaya gelince yine harikalar yaratıyor. Dizi ve filmlerde rolleri gereği oldukça farklı karakterlere bürünen, kostümleri sık sık değişen oyuncuların gerçek stillerini görmek istiyorsanız, sokak stilinde tercih ettiklerine dikkat etmelisiniz. Serenay Sarıkaya, Fahriye Evcen, Neslihan Atagül, Elçin Sangu, Farah Zeynep Abdullah ve Hande Erçel’in sokak stillerini inceledik ve ilham almanız için birbirinden şık ürün önerileri hazırladık. Hayranı olduğunuz oyuncunun stilini kendinize uygulamak için okumaya devam edin!

Serenay Sarıkaya

Türkiye’nin en popüler oyuncularından biri olan Serenay Sarıkaya, aynı zamanda dergilerin kapağına taşımayı en çok sevdiği modellerden biri. Reklam kampanyaları ve işbirlikleriyle sık sık adından söz ettiren oyuncu, gündelik hayatındaki stiliyle de birçok kişiye ilham oluyor. Serenay günlük stilinde sade, şık ama en çok rahat olmayı tercih ediyor. Onu sık sık jean ve tişört ikilisini muhteşem aksesuarlarla farklılaştırırken ya da trend parçaları iddialı renklerle denerken görebilirsiniz.

Fahriye Evcen

Türk televizyonlarının esmer güzeli olan Fahriye Evcen, romantik stiliyle feminenliğini ön plana çıkarmayı seviyor. Yaprak Dökümü dizisinden beri hayran sayısını arttıran oyuncu, zaman içinde kıyafet seçimlerinde de oturmuş bir tarz yakalamayı başardı. Çoğu zaman soğuk günlerde skinny jean, bootie ve kazak üçlüsünün rahatlığından vazgeçemeyen oyuncu, yaz ayları geldiğinde omuzları açıkta bırakan bluzlar, jean şortlar ve uzun elbiseler giymeyi tercih ediyor.

Neslihan Atagül

Yaprak Dökümü dizisiyle hayatımıza girdiğinde henüz 14 yaşında olan Neslihan Atagül, 10 yılda Türkiye’nin en sevilen kadın oyuncularından biri oldu. Ödüllü oyunculuğuyla son dönemde Kara Sevda dizisinde yer alan Neslihan, davetlerde iddialı ve feminen tasarımlar giymekten hoşlansa da gündelik hayatında spor şık trendleri stiline uygulamayı tercih ediyor. Metalik renkler, denim ceketler, file çoraplar ve platform topuklu sneakerlar Neslihan’ın son dönemdeki favorileri arasında.

Elçin Sangu

Türk dizi tarihinde kendine özel bir yer edinen Kiralık Aşk’ın Defne’si olarak yıldızı parlayan Elçin Sangu, en az güzelliği kadar stiliyle de dikkat çekmeyi başarıyor. Sosyal medyada sık sık spor yaparken görseller paylaşan Elçin, sağlık yaşama konusunda hayranlarına harika bir örnek oluyor. Sporu bu kadar seven birinin gündelik hayatında da spor parçaları giymeyi tercih etmesi kaçınılmaz. Elçin de bomber ceketleri, jean şortları ve spor ayakkabıları üzerinden düşürmüyor.

Farah Zeynep Abdullah

Hem çok güzel hem de bir o kadar yetenekli olan Farah Zeynep Abdullah, kendine özgü bir havaya sahip. Kariyerinde hızlı adımlarla basamakları çıkan oyuncu, söz konusu stile geldiğinde rahatlığı ön planda tutuyor. Davet ve galalarda genellikle renkli ve desenli elbiseler tercih eden Farah, gündelik hayatında daha maskülen parçalar giyiyor. Oynadığı filmlerde birbirinden farklı rollere giren genç oyuncu için çiçek desenleri ve doğal görünen makyaj vazgeçilmezler arasında.

Hande Erçel

Sokak stilinde sık sık topuklu ayakkabılar ve kısa elbiseler giymeyi tercih eden Hande Erçel, listemizin en feminen yıldızı. Uzun saçlarını genelde açık bırakan, makyajında gözlerini ve dudaklarını ön plana çıkarmayı seven Hande, kıyafetlerinde de kadınsı tarafını ortaya çıkarıyor. Diz üstü çizmeler, payetli etekler ve neredeyse tüm renkler Hande’nin gardırobunda kendine yer bulabilir. Siz de bu çeşitlilikten ilham alıp farklı kombinler oluşturmayı deneyebilirsiniz.

Fotoğraflar: Instagram.com