Tatil Dönüşü İşe Adapte Olmak

giphy (9)

İşinizi ne kadar severseniz sevin, rutine bağlanan her şey gibi o da sıkıcı hale gelebilir. Eğer işiniz bir de stresliyse o zaman tatil yapma ihtiyacınız birkaç katına çıkabilir. Tatilse günlük stresten kaçmanın en rahatlatıcı yollarından biri. Dolayısıyla tatile hazırlanmak aslında ruhsal olarak rahatlamaya hazırlanmak gibi. Peki ya sonra? Standart yaz tatilinizin bir hafta olduğunu düşünürsek muhtemelen birkaç gün içinde dönüş stresi hissetmeye başlayacaksınız. Rahat o kadar alışmışken, mailleri kontrol etmeden hayatın mümkün olduğuna inanmışken, her sabah istediğiniz saatte uyanmanın lüksünün tadına varmışken; sizi bekleyen mailleri, mesai saatlerini, ev işlerini düşünerek strese girebilirsiniz. Ama böyle olmak zorunda değil. Tatil sonrası detoksuyla kendinize gelmenizi sağlayacağımızdan eminiz.


Evde Yemek Yapın

Bunun birçok kadın için sürpriz bir deneyim olmayacağını biliyoruz. Fakat tatilde hazır yemeğe çok alışan bünyenizi biraz hareketlendirmek için seveceğiniz yemekleri yapmaya başlayın. Sonuçta sürekli yeni lezzetler deneyip bol keseden kalori almakla hayat geçmez. Tanıdık tatlara ve kontrollü porsiyonlara dönüş yaparak kendinizi tatil sonrası gelecek günlere hazırlayın. Bu, aşırı hoşgörülü tatil topraklarının etkisinden hızlı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olur!


Yoga Yapın

Normalde yoga ya da sporla aranız nasıl biliyoruz ama yeni bir başlangıç yapmak için tatil sonrasından daha güzel bir dönem olabilir mi? Solunumunuza odaklanarak kaslarınızı esnetmek, herhangi bir gerginliği gidermek ve rahatlamak için harika bir yol. Yoga kesinlikle tatil sonrası detoksunuzun amacı ve aracı olmalı. Kesinlikle rahatlamış olarak işe döneceğinize eminiz.

giphy (8)


Sudan Vazgeçmeyin

Meyve suları, kokteyller ve diğer her içecek tatilin vazgeçilmezi. Güneşin altında sizi serinletmelerinden vazgeçin diyemeyiz ama bir süre kullandıktan sonra size yağ ve dehidrasyon olarak geri döneceğiniz söylemek zorundayız. Bol bol su içerek bu durumu dengelemeye çalışın. Tatil sırasında aklınıza gelir mi bilmiyoruz ama sonrasında aklınızdan çıkarmamalısınız.


Sebzeyle Aranızı İyi Tutun

Tatil sonrası vücudunuzun zayıf düşmesi ve soğuk algınlığı yaşamanız normal; hava değişimi, yorgunluk, seyahat etmek ne yazık ki alışık olduğumuz şeyler değil. Bu hızlı değişimden etkilenmemek adına beslenmenizde ihtiyacınız olan sebze ve meyveye ağırlık vermeniz gerekir. Sebzeler sayesinde vücudunuza eklenen lif detoks yapmanıza yardımcı olmakla kalmayacak aynı zamanda sağlığınız da kontrol altında tutulacak.


Uzun Uzun Uyuyun

Tatilin güzel tarafının yanında bir de yorucu yolculuk tarafı olduğunu biliyorsunuz. Yorgunluğunuz bir yana, günün ortasında uyumak için yakın gelecekte başka bir şansınız olmayabilir. Dolayısıyla tembelliğin tadını çıkarın. Tatilde uzun saatler boyunca uyanık kalsanız da tatil detoksunda günde sekiz saat uyumaya çalışın. Özellikle işten önceki akşam yatağa normal saatinizden erken girmek anlamına gelse bile bunu yapın. Veee işe dönmeye hazırsınız!

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.