TAHTIN KRALİÇELERİ

Siz bakmayın tüm savaş temalı dizi kadrolarının yakışıklı aktörlerle dolu olduğuna… Her dizide öyle bir kadın karakter yer alıyor ki kralların, prenslerin, şövalyelerin hakkından kurduğu entrikalarla sinsice geliyor. İşte karşınızda görkemli tahtların güzeller güzeli kraliçeleri…

Lagertha

 

 

Lagertha– Vikings

Efsaneye göre İsveç ve Danimarka kralı olarak tahta geçen Ragnar Lodbrok’un sadık eşi Lagertha, Vikings dizisinde Kanada doğumlu güzel oyuncu Katheryn Winnick tarafından canlandırılıyor. Viking mitolojisine göre bir “shield-maiden” olan ve eşinin yanında savaşa giden Lagertha dizide kendini Ragnar’a ve onun hırslarına adıyor. Ne yazık ki hiçbir zaman gerçek anlamda kraliçe olamasa da, Lagertha karizması ve savaşçı ruhuyla gönlümüzün kraliçesi…

Clarice_Orsini

 

 

Clarice Orsini – Da Vinci’s Demons

Floransa kentinin İtalyan Rönesansı dönemindeki hükümdarı Lorenzo de’ Medici’nin baştan çıkarıcı eşi Clarice Orsini entrikaları ve kurnaz oyunlarıyla Medici ailesinin şanını yürütüyor. Politik bir piyondan çok daha fazlası olduğunu kanıtlayan Clarice, yeri geldiğinde eşinin danışmanlığını da yapıyor. Ve bu karakter, güzel gözlü oyuncu Lara Pulver ile hayat buluyor.

 

 

Daenerys Targaryen – Game of Thrones

Ejderhaların annesi Daenerys nam-ı diğer Khaleesi, ultra ataerkil sistemde tek başına ayakta kalan, Yedi Krallık’ın şimdiye dek gördüğü en “ateşli” kraliçe. Şimdilik Kral Toprakları’na doğru uzun ve zorlu bir yolu olsa, zeki ve merhametli Daenerys’in methi Meereen’den Sur’a yayıldı bile. Karakterin bu çekici ve karizmatik duruşunda elbette Emilia Clarke’ın güzelliğinin de etkisi oldukça büyük.

Cersei_Lannister

 

 

Cersei Lannister – Game of Thrones

Zalim, acımasız ve narsist Cersei Lannister o kadar güzel ki kendisinden nefret etmek isteseniz de edemeyebilirsiniz. Kral Robert Baratheon ile evlenince kraliçe unvanına kavuşan Cersei aslında tam da bunun için doğmuş. Önce eşi Robert’ı, ardından tahta geçen büyük oğlu Joffrey’i kaybeden Cersei son olarak babası Tywin’in ölümüne şahit olunca iyice yoldan çıktı. Entrikalarla dolu kariyerine “Vekil Kraliçe” olarak devam eden Cersei yemiyor içmiyor; kuyu kazmaya devam ediyor.

Hürrem Sultan

 

 

Hürrem Sultan – Muhteşem Yüzyıl

Güzelliği ve sempatikliğiyle baş döndüren Meryem Uzerli’nin hayat verdiği Hürrem Sultan tam anlamıyla bir entrikalar kraliçesi. Osmanlı’daki her komplonun arkasında bulunan Hürrem Sultan akıl oyunlarıyla Şehzade Mustafa’yı bile taht oyunlarında aradan çıkarttı. Zamanla sarayın en etkin güçlerinden biri haline gelen bu karakter koskoca bir imparatorluğun kaderiyle oynamış gözüküyor.

*Tüm görseller IMDb’den alınmıştır.