SÜTYEN VE BRA’LARINIZI YIKAMANIN 6 YOLU

Annenizden arkadaşlarınıza, tasarımcılardan mağazalardaki satış danışmanlarına kadar fikrini sorduğunuz herkes, sütyen ve bra’larınızı elde, birkaç damla şampuanla yıkamanız gerektiğini söyler. Çünkü, sütyen ve bra’ların üretiminde kullanılan materyaller hassastır; ilk günkü hallerini muhafaza etmeleri için özen göstermek gerekir. Oysa ki gerçek dünyada, bu nadide parçalara ayıracak özel zamanlarımız olmayabilir; onlar da gardırobumuzdaki diğer giysilerimiz gibi çamaşır makinesinde kendilerine yer bulabilir. Bizler mutfakta kek pişirirken ya da en sevdiğimiz diziyi izlemek için TV karşısına kurulurken, sihirli bir güç onları bizim için yıkayabilir. Hem de en kusursuz şekilde! Peki, nasıl?

icgiyim01

1. Elde Yıkama Programını Seçin.

Tüm bra kullanım talimatlarının ısrarla yazdığı gibi, eğer çamaşır makinesinde yıkayacaksanız mutlaka elde yıkama programını seçmelisiniz. Bu tercih, tamamen otomatik çamaşır makinelerin çalışma prensiplerinden kaynaklanmaktadır. Makinelerin gücünü belirleyen iki faktör yıkama hızı ve tambur dönüş hızıdır. Yıkama hızı ne kadar yavaş olursa, tambur da o derece yavaş döner ve içindeki çamaşırlara daha nazik davranır. Dolayısıyla, sütyen ve bra’larınızın tek parça olarak yerlerine dönmesi için elde yıkama programını seçmeniz şarttır!

icgiyim02

2. Doğru Deterjanı Kullanın.

Bra ve sütyenlerinizi yıkarken kullanacağınız deterjanı seçmek için haydi alışverişe! Tabii ki evdeki deterjanla yıkamamalısınız! Kaşmir ve ipek ürünler için özel üretilen, hassas çamaşırlar için üretilen deterjanları seçebilirsiniz. Toz deterjan yerine sıvı deterjanları da kullanabilirsiniz. Tüm bu saydıklarımızın hiçbirini bulamıyorsanız bebek ürünlerine özel üretilenlerle de yıkayabilirsiniz.

icgiyim03

3. Sütyen Yıkama Topunu Keşfedin.

Sütyen ve bra’ların yıkama yolculuğunda başına gelen en büyük problem kopçalarının, askılarının birbirlerine takılıp dolanmalarıdır. Bu problemleri engellemek adına özel olarak üretilmiş sütyen yıkama toplarını kullanabilirsiniz. Bu minik toplar, süngerli ya da push-up sütyenlerinizin en iyi dostu olacaktır.

icgiyim04

4. Sadece Diğer Sütyen ve Bra’larla Birlikte Yıkayın.

Elmalar elmalarla, armutlar armutlarla; her şey benzeriyle dengede hayatımızda! O nedenle, siz siz olun bu hassas parçacıkları jean’lerle, havlularla veya çarşaflarla yıkamayın! Bu ürünlerin materyalleri yıkama esnasında sütyenlerinize zarar verecektir.

icgiyim05

5. Açık Havada Kurutun.  

Sütyen ve bra’larınızı kurutma makinesinde kurutmak yerine, açık havada evinizin balkonunda, terasında ya da bahçesinde rüzgarda kurutun. Eski usul bu yöntemle hem zarar görmeyecekler hem de kısa sürede kuruyacaklardır.

icgiyim06

6. Duşta Yıkayın.

Yaz tatillerinde bikini ve mayolarınızı nasıl duşta yıkıyorsanız, sütyen ve bra’larınızı da yıkayabilirsiniz. Önce suda ıslatın, ardından bir miktar duş jeli ya da şampuan dökerek köpürtün, nazikçe durulayın ve kurutmaya bırakın. Galiba en kolayı bu!

Yepyeni sütyen, bra ve iç giyim ürünlerine mi ihtiyacınız var? Hemen alın!

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”İhtiyacınıza Göre Sütyen Seçmenin Tüyoları” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=6357″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes][content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Daha Biçimli Kalçalar İçin Doğru Parçalardan Destek Alın” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=6056″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]