Stilinize Yeni Bir Hayat Verin

Erkeklerin büyük bir kısmı stili sorulduğunda “casual” diye cevap verir. Casual konforlu ama şık giyimin neredeyse öteki adı. Ancak dünyada “grandadcore” , “athleisure” gibi geçmişten ve  sokak giyiminden ilham alan farklı trendler hüküm sürerken casual ağırlıklı gardırobunuza yeni bir hayat öpücüğü gerekli. Üstelik bunun için yalnızca 3 parça almanız yeterli.

Sweatpants

90’ların konforuna düşkün cool gençleri sokak stilinin ana ilham kaynaklarından. Öyle ki artık yalnızca sokak tasarımcılardan değil tasarımcılar da bu yeni neslin giyim tarzından esinleniyor. Birkaç sezondur Reebok gibi 90’lı yılların öne çıkan spor markaları günlük giyimde devleşirken aktif giyimin unsurları da streetwear kulvarında ağırlığını arttırdı. Erkek giyiminin olmazsa olmazı pantolonlar da böylece tahtı sweatpant’ lerle  paylaşmaya başladı. Casual stilinize yeni bir tat katmak için renkli bir sweatpants giymeyi düşünebilirsiniz. Her şeyle uyum sağlayacak siyah ve griyi mutlaka edinmelisiniz. Bomber ceketlerin ayrılmaz eşi olsalar da onları bir de biker tipi motorcu ceketleriyle tamamlamayı deneyin.

Bomber Ceket

Kökeni 20. Yüzyılın ortalarına dayanan ve pilotların hem rüzgardan korunup hem rahat hareket etmesi için yaratılmış bomber ceket geri dönüşünü yapalı çok oldu. Hala bir tane edinmediyseniz casual giyimde bu modelin bir klasik olduğunu hatırlatalım. Ve diğer klasikler gibi üretildiği ilk tarihten bu yana dramatik değişimlere uğramadı. Yani bir bomber ceket almak demek tüm sezonlar kullanabilmek demek oluyor.  Beyaz bisiklet yaka bir tişörtü desenli ya da renkli bir bomberla tamamlayabilir her zamanki görünümünüzden farklılaşabilirsiniz.

Farklı Desenler

Erkekler ister klasik ister casual olsun stillerinde düz tasarımları tercih etme eğilimindeler.  Ancak daha renkli ve güncel bir gardırobun yolu daha cesur olmaktan geçiyor. Sezon, tişörtten swaetshirt’e, gömlekten dış giyime desenlerle doluyken kendinizi bundan mahrum bırakmayın.  Büyük yaprak ya da çiçekler sizin için fazla iddialıysa işe minimal baskılardan başlayın; örneğin sezonun trendi puantiyeler gibi… Daha da maskülen bir şey arıyorsanız kamuflaj deseninin de bir süre daha bizimle olduğunu belirtelim.