STAR WARS İLE GÜÇ UYANIYOR!

Tüm dünyada merakla beklenen ve büyük yankı uyandıran, Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinin yedinci filmi Star Wars: Güç Uyanıyor nihayet yarın vizyona giriyor.

starwars_cover

Star Wars efsanesi, günümüzden 38 yıl önce sadece 11 milyon dolara beyazperdeye taşınmıştı. 25 Mayıs 1977’de 20th Century Fox yapımıyla vizyona giren ilk Star Wars filmi o günden itibaren dünya çapında popüler kültür fenomeni olarak anılmaya başlandı. Star Wars efsanesinin yaratıcısı George Lucas ise bu fenomenin arkasında duran tek isim. Aynı zamanda Indiana Jones serisinin de yaratıcısı olan, Lucasfilm’in sahibi ünlü yapımcı George Lucas hayatının dönüm noktasını trajik bir otomobil kazası olarak gösteriyor. 18 yaşındayken sınıf arkadaşlarından birinin kullandığı otomobilin kendi aracına çarpması sonucunda ağır derecede yaralanan Lucas, ölümden geri döndüğünde artık yeni bir insan olduğunu kabul etmiş. George Lucas, o günleri şu sözlerle hatırlıyor: “Başınızdan böyle bir olay geçince insan her an kendine neden hala yaşıyorum diye soruyor. Ben de zamanımı bundan sonra bu nedeni bulmaya harcayacağım dedim kendime.”

Anlayacağınız üzere, Lucas’ın sinemayla tanışması da bu dönüm noktasından sonra yaşanıyor. Star Wars sersinini başarısı, pazarlama ve lisans haklarından kazandığı milyon dolarlar, Lucas’ın kendi imparatorluğunu kurmasına imkan sağladı. Bugüne kadar filmlerin hasılatı, oyuncak, DVD, kitap, bilgisayar oyunu ve ticari ürün geliriyle 30 milyar dolarlık bir ekonomi yaratan efsanevi seri, Star Wars: Güç Uyanıyor filmiyle bu rakamı 40 milyar dolara yükseltmesi bekleniyor.

Takip edenler bilir: Star Wars, son film vizyona girmeden birçok pazarlama kampanyasının ana unsuru haline geldi. Son olarak, sosyal medya devi Facebook, Star Wars: Güç Uyanıyor filminin vizyona girişi şerefine kullanıcılarının profil fotoğrafına ışın kılıcı yerleştirmelerine olanak sağladı.

George Lucas’ın hakimiyeti sona mı eriyor bilinmez ama sinema endüstrisi ile çok fazla içli dışlı olmak istemediğini belirten Lucas, 2012 yılında prodüksiyon şirketini Walt Disney’e satmıştı. Filmin yapımcısı Disney, ilk Star Wars filmiyle izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Disney, filme dair asıl geliri ise oyuncak satışından elde etmeyi planlıyor. Karakterlerin figür ve kostümlerinden Star Wars’un simgesi ışın kılıçlarına, filmdeki uzay araçlarına ait oyuncaklardan maske ve legolara kadar Star Wars evrenine dair her şey hayranların büyük ilgisini çekiyor.

Siz de Star Wars evrenine bir adım atmak istiyorsanız, önerilerimize hemen göz atın:

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Sevdiklerinize Alabileceğiniz En Güzel Yeni Yıl Hediyeleri” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#cbb5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/index.php/sevdiklerinize-alabileceginiz-en-guzel-yeni-yil-hediyeleri/” linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes][content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Yeni Yıla Özel & İlginç Hediye Paketleri” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#cbb5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/index.php/yeni-yila-ozel-ve-ilginc-hediye-paketleri/” linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]