Sosyal Medya Hesabınızdan Para Kazanmaya Ne Dersiniz?

Uzun zamandır elinizden düşmeyen telefonlar, dış dünyayla aranızda bağ kurup size gelir kaynağı olma yolunda hızla ilerliyor. Sosyal medya paylaşımlarınızı stratejik bir şekilde planlayıp bu durumu tam zamanlı bir meslek haline getirebilirsiniz. Özgürce seyahat edip, dilediğiniz giysileri giyip,en şık restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Bu işte uzun ya da kısa fark etmez bir şekilde yol kat ettiyseniz ajanslarla çalışarak başarınızı daha yukarıya taşıyabilirsiniz.


1.Hesabınızı Yönetmek İçin Kendinize Bir Çizgi Belirleyin!

İlk olarak kendinize bir yol haritası belirlemeniz gerekiyor. Instagram hesabınızda geçmişi gözden geçirmeye başlayın. Siz ne yapmayı seviyorsunuz? Başarılı ve mutlu olmak için bunun üzerine yoğunlaşmak gerekiyor. Unutmayın hobinizi para kazanacağınız bir mesleğe dönüştürüyorsunuz.


2.Organik Takipçi Sayınızı Arttırın

Yavaş yavaş ve sabırla takipçi sayınızı arttırın. Takipçi sayısını arttıran bazı uygulamalar olmasına rağmen; bu tarz hileli satın almaların imajınıza ve hesabınıza bir faydası maalesef yok.  Sürekli gelişmekte olan Instagram’ın sunduğu etkileşim özelliği sayesinde bir paylaşımın kaç kişiye ulaştığı markaya bilgi vermeniz gerekebilir. Aktif kullanıcıları hesabınıza çekerek doğru yolda devam edin!


3.Fotoğraf Paylaşım Stratejinizi Oluşturun

Profilinizi bir bütün olarak düşünün. Renkler, filtreler ve konseptler birbirini takip ederse, kimse sayfanızdan ayrılmak istemeyecektir. Çok fazla ana sayfayı meşgul edip, takipçilerinizi fotoğrafa boğmayın! Hemen takipten vazgeçebilirler. Merak uyandırmak her zaman daha çekicidir. Günlük paylaşım limitinizi belirleyin ve belli aralıklar koyun.


4.Marka veya Firmaları Fotoğraflarınıza Etiketleyin

Eğer sanatsal paylaşımlar yapmıyorsanız; takipçilerinize herhangi bir ürünü nerden aldığınızı belirtmekte fayda var. Bu durum farklı profillerin sizi keşfetmesine olanak sağlar, markaların veya firmaların dikkatini çekebilirsiniz. Sizin o ürünü nasıl kullandığınız farklı bir bakış açısı sunar.


5.Evrensel Hashtag’leri Kullanmaya Özen Gösterin.

Evrensel hashtag’ler kullanmak organik kullanıcıları sayfanıza çekebilir. Genellikle hashtag’lerle yapılan aramalar herhangi bir konu hakkında fikir edinmek için tercih edilir. Bu durumu sadece beğeni almak için abartırsanız kullanıcıyı sayfanızdan uzaklaştırırsınız. Yani sırf popüler diye alakasız bir hashtag kullanmayın!


6.Takipçilerinizin Nabzını Yoklayın!

Takipçilerinizle bağ kurup iletişimizi güçlü tutun ki ne siz onlardan sıkılın ne de onlar sizden sıkılsın. Size gelen sorular saçma bile olsa yanıtlayın ya da onlardan fikir almaya çalışın. Tarafsız olmaya dikkat edin. Profil yönetmek dışarıdan kolay görünse de çok ciddi bir sabır ve özen ister.


 Tüm Bu Aşamaları Tamamladıktan Sonra Artık Siz de Instablogger Olma Yolunda Başarılar Sağlayabilirsiniz.