Sonbaharın Makyaj Paleti

Makyaj yapmayı sevmeyen var mı? Belki kontür yapmaktan hoşlanmıyorsunuz ama kırmızı ruja da hayır diyemiyorsunuz. Makyaja karşı duruşunuz ne olursa olsun, her kadının evinde bir iki taneden birkaç düzineye kadar illa ki kozmetik ürünü var. Peki bu ürünler gelecek sezon nasıl bir makyaja dönüşecek sizce?

Henüz tam anlamıyla soğumuş sayılmasa da havanın serinlediğinin farkındayız. Değişen mevsime karşı cildinizi hazırlarken diğer yandan yeni makyaj trendlerini de keşfetmeye hazırsanız, güzellik ilhamını podyumdan alalım.

Mükemmel Olmayan Dudaklar

Rujunuzu bulaştırmaktan, sürekli tazelemekten yoruldunuz mu? Bu kış Taylor Swift mükemmelliğinde sürülmüş kırmızı ruj trendini bir kenara bırakıyoruz. Ruj dağılmış gibi görünen dudaklar bu yıl podyumdan sokağa taşan en yeni trend. Parmaklarınızla rujunuzu biraz dağıtarak bile bu görünüme kavuşabilirsiniz.

Maksimalist Minimalizm

Neredeyse yokmuş gibi duran bir ten makyajı, bu sezonun favorilerinden biri olacak. Tabii bu trend yanında abartısız göz makyajı ve nude dudakları da getirecek. Doğal güzelliğinizi olabildiğince ortaya çıkaracak bakım ürünlerine bu sezon biraz daha şans verin.

Cool Kız Saçı

Kate Moss ve Sienna Miller’ın uzun, biraz dağınık ve şekillendirilmemiş saçlarını hatırlıyor musunuz? Uygulamak için 2017 kışından daha güzel bir zaman bulamazsınız! Podyumda Fendi, Dries van Noten ve Vivienne Westwood gibi tasarımcıların modellerinden ilham alarak saçlarınızı özgür bırakın!

Abartılı Tırnaklar

Makyajınız sadeleşirken tırnaklarınız şaşaalı günler yaşamaya hazırlanabilir. Manikür trendleri tüm çılgınlığıyla gelecek sezonu etkisi altına alacak. Tırnaklarınızı uzatın, manikür randevunuzu alın ve telefon ekranınıza nasıl dokunacağınızı sonra dert etmek için şimdilik unutun!

Twiggy Etkisi

Uzun kirpiklere sahip olmak her kadının hayali. Fakat hayalinizdeki kirpiğe sahip olmak için maskaralara bu sezon daha çok ihtiyacınız olacak. İsterseniz Twiggy gibi kirpiklerinizi birleştirin ya da Audrey Hepburn gibi tel tel ayırın fakat upuzun göründüklerinden emin olun.

Grafik Eyeliner

Minimal bir çizgi nasıl gösterişli bir makyaja dönüşebilir? Grafik desenlerden ilham alan eyeliner trendleriyle her şey mümkün! Artık eyelinerınız kirpik diplerinizde değil, göz kapaklarınızın üstünde ve sizi uğraştırmayacak düz bir çizgiden ibaret olabilir. Tabii bu görünümü uygulayacak cesaretiniz varsa!

Kontüre Son!

Kardashian Ailesi sayesinde nude tonlar ve kontür makyaj, hayatımıza sarsılmaz bir güçle girdi. Ama bir trend değişeceği zaman karşısında hiçbir şey duramaz! Bunun en güzel örneği de highlight akımı. Artık yüzünüz biraz parlak, biraz ıslak görünecek. Bunun için sıvı kozmetik ürünlerinden yardım alabilirsiniz.

Fotoğraflar: pinterest.com, vogue.com, splashnews.com