Sonbahara Özel Wellness İpuçları

Kendinizi biraz şımartmak için özel bir nedene ihtiyacınız olmadığını biliyoruz. Sadece havayı bile bahane edebilirsiniz. Hazır hafiften serinlemeye başlamışken, kapıdaki kışa karşı önleminizi alın. Sizi kışa en keyifli şekilde hazırlayacak önerilerimizi okumadan harekete geçmeyin!

shutterstock_397255312

İlham Veren Okumalar Yapın

Wellness denince aklınıza spa seansları, bakım günleri ya da sağlıklı beslenme geliyor değil mi? Zaten öyle ama unutmayın ki sağlıklı bir vücut için önce sağlıklı bir zihne ihtiyacınız var. Size ilham verecek her şeyi okumaya, duymaya ve görmeye çalışın. Siz iyi hissettikçe wellness uygulamalarınız tam anlamıyla başarılı olacak.

shutterstock_658112161

Sezonuna Göre Beslenin

Meyve ve sebzeleri mevsimine göre tüketmek uymanız gereken en önemli kural! Böylece gerçekten besleyici bir düzene sahip olursunuz hem de hava değişikliğine karşı vücudunuz daha dirençli olur. Tabii kendi yemeklerinizi pişirmenin terapi etkisi ve sağlığı da paha biçilemez.

shutterstock_321007298

İyi Bir Uyku Çekin

Gece boyunca sık sık uyanıyor musunuz? Tuvalete gitmek, su içmek ya da düşüncelerde boğulmaktan uyuyamamak size tanıdık geliyorsa, uykunuzun yeterince kaliteli olmadığını söyleyebiliriz. Bu duruma çözüm üretmek için uyku öncesi yapılması gerekenler yazımızı mutlaka okuyun. Sonrasında sizi uykuya döndürebilecek bir app olan Calm’u indirin ve akıllı telefonunuz bu sefer de işinize yarasın!

shutterstock_669813379

Etsiz Pazartesi’ye Ne Dersiniz?

Vejetaryen olmak sizin için zor olabilir ama et tüketimini azaltmak adına haftanın bir günü bile sebze yemek sizin için küçük, çevre için büyük bir adım olabilir. Hem sebze yemekleri yapmak ve bunu her gün farklılaştırmaya çalışmak hayal gücünüze veya aşçılık yeteneklerine büyük katkılar sağlar.

shutterstock_495918151

Hygge’yı Keşfedin!

Trendler 2018 kışı için ne diyecek henüz bir fikrimiz olmasa da hygge trendi hayatımız boyunca kışların en sevilen trendi olarak kalabilir. Hygge nedir sorusuna cevap arıyorsanız, buraya tıklayın. Kış akşamlarını sıcak ve konforlu geçirmenin en güzel yolu, yaza veda etme işini eminiz kolaylaştıracak.

Fotoğraflar: Shutterstock

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.