Sonbahar Stiline Fransız Dokunuşu

Fransız kadınlarının stil konusunda ne kadar usta olduğunu hepimiz biliyoruz. Belki hepimiz için uygulanabilir değil ama kesinlikle hayran olunası! Zarif, çabasız ama yine de iddialı olabilen Fransız kadınlarının uyguladığı stil kuralları aslında bize çok uzak değil. Zaten asıl konu çabasızlığı hangi parçalarla ortaya çkardığımız değil mi? İşte bu noktada Fransız kadınlarının sözünü dinleyebiliriz.

Genç yaşlarda giydiklerinizde daha dışa dönük, deneysel ve renkli olmak isteyebilirsiniz. Zaten genç yaşlar bunun için var değil mi? Ama yaşınız, bedeniniz ve beğenileriniz oturdukça stiliniz de oturmaya başlamalı. Diğer türlü dolabınız dopdoluyken “giyecek hiçbir şeyiniz olmayabilir”. Bu stiliniz oturduğunda da başınıza gelebilir tabii ama sık olmaması için zamansız parçalara ve çizgileri belli bir stile ihtiyacınız var.

Peki Fransız kadınlarından öğrenebileceğimiz stil sırları neler?

Topukları kısa tutun

Aklınızdaki Fransız kadını nasıl ayakkabılar giyiyor emin değiliz ama büyük ihtimalle topukları yüksek hayal ediyorsunuz. Yanıldınız! Paris sokaklarındaki stil sahibi kadınların çoğu babet, espadril ya da kısa topuklu ayakkabıları ya da botları tercih ediyor. Ayaklarınıza acı çektirmeden de şık olabileceğiniz konusunda Fransızlara güvenebilirsiniz.

Doğal halinizle barışın

Özellikle göğüsleriniz küçükse, onları daha büyük gösteren push-up sütyenleri bırakarak kendinizle barışmaya başlayabilirsiniz. Hem sırtınızı sıkı sıkı saran, göğüslerinizi sıkıştıran bu modeller yerine daha rahat edeceğiniz alternatifler kullanmak sizi zamanla daha mutlu edecek. Beyaz bir gömlek altına siyah bir sütyenle Fransız kadını cazibesi yakalamanız an meselesi. Eğer bu ikili size iddialı geliyorsa renk tercihlerini size bırakıyoruz fakat destekli sütyen konusunda hala kararlıyız, vazgeçin!

Skinny jean’lere veda edin

Belki de Fransız kadının şıklığı rahatlığına düşkünlüğünden geliyordur? Sonuçta vücudu saran sütyenler kadar bacaklara yapışan skinny jeanler de pek favorileri sayılmaz. Hazır son dönemde jean pantolonlar biraz gevşemişken birkaç tane yüksek belli ve geniş paçalı pantolon edinin. Bunları kısa topuklarla ve beyaz gömlekle kombinlediğinizde aradığınız Fransız stilini bulmuş olacaksınız.

Renklere şans verin ama abartmayın

Gardırobunuz siyah, beyaz ve grilerden oluşuyorsa ama renkleri de stilinize dahil etmek istiyorsanız başta biraz korkmanız normal. Sonuçta renkleri uyumlu hale getirmek beceri istiyor. Bu konuda Fransız kadınlarından alabileceğiniz en iyi ipucu farklı tonları karıştırmak. Bir de tek seferde üçten fazla renk kombinasyonu yapmayın.

Değerli parçalar yatırımı hak ediyor

Söz konusu kaliteye sahip olmaksa biraz para harcamak şart olabiliyor. Fransız kadınları zamansız stilleriyle ünlü biliyorsunuz, bunu elde etmek için günün trendlerinden ziyade her  daim geçerli olabilecek kaliteli parçalara yatırım yapıyorlar. Birkaç yıkamada mahvolacak tişörtler yerine kaliteli ve dayanıklı kıyafetler alın. Bu ayakkabı ve çantada da geçerli!