Sonbahar Kış Güzellik Trendleri

Cinsiyetler arası eşitlik daha önce hiç olmadığı kadar gündeme geliyorken, moda dünyasının bundan bağımsız hareket etmesi mümkün değildi tabii. Yavaş yavaş tüm dünyada etkinlikler böyle bir atmosferde geçiyor. Haliyle hem tasarımlar hem de makyaj tercihleri güncel trendlere uygun. Umursamaz, seksi, nostaljik ya da fazla iddialı! Bu kış gardırobunuza daha çok feminen parça eklerken makyaj çantanızı da es geçmeyin.

Ama alışveriş yapmadan önce podyumda öne çıkan anları hatırlamalısınız. Sizin için bu yılın güzellik alışkanlıklarını değiştirecek trendlerini bir araya getirdik.

Getty Images

Dikkat Çeken Dudaklar

Makyaj yapmayı seven kadınlar ikiye ayrılır; dudakları ön plana çıkaranlar ve gözlerini ön plana çıkaranlar. Göz makyajının bakışlara etkisi yadsınamaz ama 2018 Sonbahar’ında dudaklar daha çok dikkat çekecek. Kıpkırmızı rujlardan size yakışan bir ya da iki tonu şimdiden alın! Kırmızı rujun her mevsim trend olması şaşırtıcı değil tabii ama geçtiğimiz yıllarda artan farklı ve deneysel renkleri tercih etme çılgınlığından sonra aslında bu sezon eski alışkanlıklarımıza dönüyoruz. Tabii siz yine de mor ya da siyah ruj sürmek isterseniz, arkanızdayız!

Getty Images

Sağlıkla Parlayan Bir Cilt

Günlük makyaj rutininizde ağır fondötenler, kapatıcılar, pudralar varsa şimdi onları bir kenara alın. Yeni sezonda makyaj sanatçıları modellerin cildinde gerçek ve sağlıklı parıltılar yaratmak için nemlendiricilerden, bazlardan ve kremlerden faydalandılar. Buna yüzü nemli ve canlı göstermeye yarayan strobe kremleri de dahil. Michael Kors, Christopher Kane, Lanvin gibi moda evleri defilelerinde özellikle bu makyajı tercih etti, yani en iyi denedi ve onayladı!

Getty Images

Asi Bakışlar

Punk temalı saçlar ve göz makyajları sonbahar kış defilelerinin çoğuna hakim oldu. Bir yanda sadelik ve parlaklık varken diğer yanda koyu ve karanlık makyajlar olması günün farklı saatlerinde değişik trendleri uygulamak için de ilham veriyor. Bir yanda Max Mara’nın “galm punk” kadınları diğer yanda Miu Miu, Ashley Williams ve Dior’un 60’lardan ilham alan koyu göz makyajları sonbahara yakışacak görüntüler ortaya çıkarıyor.

Getty Images

Güçlenen Kirpikler

Twiggy’nin bakışlarını 2010’lara uyarlamak için Givenchy, Valentino ya da Moschino’nun kadınlarından ilham alabilirsiniz. Modern bir görünüm sağlamak istiyorsanız cilt makyajınızı hafif tutun ve dudaklarınıza yalnızca lip balm sürün. Bu sonbahar uymanız gereken berlki de tek kural; eğer maskara kullanacaksanız abartılı olmaktan korkmayın!

Getty Images

Yinelenen Trend: Glitter

Eğer geçtiğimiz yaz boyunca festivallerden partilere hatta gündelik kullanıma bile bir şekilde girmeyi başaran glitter makyaj trendi bir sezonluk geçici bir hevesti diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Maison Margiela ve Chanel gibi moda devlerinin tercih ettiği simler, pullar ve parlak makyaj ürünleri size bu kışı pırıl pırıl geçirmek için cesaret verebilir!