Sokakta Fark Yaratacak Alternatif Trendler

Hipster trendi birkaç yılın en popüler alternatif stilini sokaklara taşıdı ama bazıları buna bayılırken, kimileri hiç sevmedi. Hipsterlar sokaktan çekilmek üzereyken alternatif olabilecek yenilikleri merak ediyor musunuz? Hemen tahminlerimizi anlatalım.

Skinny jean, oduncu gömleği, erkekte uzun sakal, kadında kısa saç, rengarenk aksesuarlar ve her şeye muhalefet bir tavır; size de tanıdık geliyor mu? Hipsterlar kıyafet tarzlarından dinledikleri müziklere kadar ana akımdan o kadar farklılardı ki görüp de fark etmemek imkansızdı. Şimdi trendler değişti ve hipster olmak cool olmaktan çok ana akım bir duruma dönüştü. Dolayısıyla yenilikler yavaştan alternatif olmayı sevenlerin stilini etki altına almaya başladı.

Hipster olmak artık trend değilken, en yeni akımlar sizce ne olacak? Okumaya devam ettikçe keşfedeceksiniz, belki biri size uyar!

İş Sahibi Hipsterlar: Yuccie

Biliyorsunuz ki hipsterlar üçüncü dalga kahve dükkanlarından çıkmayan, Apple fanı, vintage aşıkları olarak kesinlikle fakir olmayan ama aynı zamanda ne iş yaptıkları anlaşılamayn bir gruptu. Tabii çalışanları da vardır ama çoğunun öğrenci olduğuna inanıyoruz. Şimdi onlar büyüdü, iş hayatına atıldı. Young Urban Creatives yani Yuccie olarak hayatlarına devam ediyorlar. Aslında bu grup Y kuşağının alternatif sevenlerinin dahil olduğu bir topluluk yani çok uzakta aramamak lazım. Favori kıyafetleriyse: Sadece el yapımı aksesuarlar, beyaz sneakerlar, hoodieler, Birkenstock, denim ve renkli çoraplar.

Abartılı Normalliği Seçenler: Normcore

“Normal” ve “hardcore” kelimelerinden oluşan Normcore, aslında birçoğumuzun farkında olmadan uyguladığı bir trend. Sonuçta hepimiz normal giyiniyoruz. Ama bu normalliği abartan ünlüler sayesinde, artık normal giyinmek bir trend haline geldi. Peki tam olarak Normcore’u nasıl tanımlarız? Normcore lüks anlayıştan ve farklı olma çabasından uzaklaşarak, 90’lı yılların sportif ve salaş tarzını daha alçakgönüllü ve cool biçimde ortaya çıkaran bir trend ve genel olarak cinsiyetsiz. Moda ve trend karşıtı biriyseniz gönül rahatlığıyla normcore taraftarı olabilirsiniz. Bu trendin belli başlı anahtar ürünleriyse şunlar: Beyaz çorap, balıkçı yaka kazak, rahat kesim jean, sandalet, bol duran gömlekler.

Çocuklarıyla Parka Giden Babalara İthafen: Dadcore

Modada trendleri 180 derece değiştirebilme gücü olan nadir tasarımcılardan Demna Gvasalia, Balenciaga Erkek Giyim 2018 koleksiyonuyla birlikte yeni akımın habercisi oldu: Dadcore. Yani çocuklarıyla parka giden babalar gibi giyinme sanatı. Böyle bir sanat var mıydı? Yok ama artık olacak. Rahat pantolonlar, oversize ceketler, klasik ayakkabılar ya da klasik sneaker’a eşlik edecek rahat bir çanta ve bisiklet. Biraz uyumsuzluk ve konfor da yanınızda oldu mu gerçek bir Dadcore takipçisi olabilirsiniz!

Rüya Gibi Giyinenler: Cutester

Taylor Swift’in Blank Space’te söylediği “Baby I’m a nightmare, dressed like a daydream” sözü Cutester akımının moda ikonları için geçerli olabilir. Kabus gibi olduklarını söylemiyoruz tabii ki ama o kadar tatlı giyiniyorlar ki adeta çocuksu bir havaya bürünüyorlar ki bunu yapanlar sonuçta yetişkin! Londra’da ortaya çıkan bu trendin uygulayıcıları tema kafelerde, sokak yemekleri festivallerinde, sadece davetlilerin girebildiği gizli barlarda karşınıza çıkabilir. Aslında amaçları kaotik bir şehirde güzel ve sakin bir hayat yaşamak, asi değil uyumlular. Dolayısıyla suçlayamayız. Kıyafet kodları: Son teknoloji aksesuarlar, kalp desenli her şey, çizgi film karakterlerinin olduğu kıyafetler!

Kıyafetlere Değer Biçmeyenler: Gorpcore

Trendlerin ne olduğuyla ilgilenmekten çok faydalı ve işe yarar alternatifleri giymeyi tercih edenlerin yaptıklarının bir anda trende dönüşmesi bu işin ironik kısmı. Ama işinizi kolaylaştıracağı kesin. Onların amacı bir festivalde iyi görünmek değil, ortama uygun şekilde giyinip konforlarını bozmadan geceye devam edebilmek. Hatta geceyi festivalde dans ederek geçirmek yerine sabah koşmak için dinlenmeye bile çekilebilirler. Sizin “O monta bu kadar para verilir mi?” dediğiniz fiyatları karşılamayı tercih ediyorlar çünkü “Bir kere alayım en iyisi olsun” diyorlar. Görünümlerin kilit parçalarıysa: Puffer mont, yelek, sırt çantası ve yağmur çizmeleri ya da sandaletler.