Sokak Stilinden Güzellik İpuçları

Moda haftaları bize trendler ve güzellik konusunda ilham veriyor olabilir ama podyumda olan podyumda kalır. Daha uygulanabilir, pratik ve şık öneriler sokakta bizi bekliyor. Sokak stilinde, giydikleriyle dikkat çeken kadınları bu sefer farklı bir açıdan inceliyoruz. Güzellik trendleri de artık sokakta belirleniyor ve bizim bunları kaçırmaya hiç niyetimiz yok.

Samimi Örgüler

Kim Kardashian sokak stilinde balık sırtı örgüyü kullandığından beri herkes bu stili eskisine oranla daha çok tercih etmeye başladı. Saçınız kısaysa örmek biraz zor olabilir ama güçlü şekillendiricilerle dağılmalarını önleyerek belli kısımları ya da saçınızın boyu izin veriyorsa tamamını örebilirsiniz.

Siyahilerin sık sık kullandığı, Kim Kardashian’ın yaptırdığı için eleştirildiği uzun örgüleri denemek ister misiniz? Özellikle örgülü saçlarınızı topladığınızda, topuz yaptığınızda görünümünüz oldukça cool bir hal alabilir. Hem platin örgülerle zıt duracak koyu renk ruj kullanırsanız, tek bir makyaj ürünüyle bile harikalar yaratabileceğinizi görebilirsiniz.

Maviye Şans Verin

Mavi far, maskara veya kalemin ne kadar popülerleştiğini görüyoruz. Daha önce gelecek yazın sürpriz trendi olarak mavi renkten bahsetmiştik ve sonunda sokakta örneklerini görmeye başladık. Makyajınızı sade tutup gözlerinizi mavi far ya da ince bir eyeliner ile belirgin hale getirebilirsiniz. Açık renk bir parlatıcı ve hafif rimel makyajı tamamlamak için yeterli.

Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan’ın saçlarını izledikten sonra çoğu kadın bakır tonlarını tercih etse de kıpkırmızı saçlar yeniden gündemde. Kızıl saçlarla mavi eyeliner ya da far kullanarak gözlerinizi de ortaya çıkarabilirsiniz. Tabii bu ikiliyi kullanmak için cilt alt tonunuza uygun tonları seçmeniz gerektiğini unutmayın. Bir de bu renklerin cildinizi parlak göstereceğinden emin olabilirsiniz.

Kırmızı Ruj Hala Zirvede

Kış aylarında dudağınız kuruyorsa ruj sürmek daha riskli ve zor olabiliyor. Ama kırmızı ruj her mevsimin vazgeçilmezi ve sırf bu zamansız trende ayak uydurmak için bile dudak bakımına ekstra özen göstermelisiniz. Kış aylarında sıcak alt tonlu, örneğin turuncu ve şeftali gibi, rujlar kullanarak soğuk havaya rağmen görüntünüzle ısıyı yükseltin.

Havalı Küpeler Şova Dahil

Güzel bir küpe taktığınızda onu göstermek için can attığınızı biliyoruz. Bu nedenle tıpkı geçen yıl birçok ünlünün kırmızı halıda yaptığı gibi, saçları bir yana ayırıp kulağın arkasında sabitlemeyi ya da topuzları siz de uygulayabilirsiniz. Büyük küpelerin yeni sezonda çok olduğunu düşünürsek, saçları kulağın arkasına atma fikri daha kullanışlı gelebilir.