Soğuk Havaya Uygun Kombin Önerileri

Sabahları sıcacık yatağı bırakıp soğuk ve karanlık havada okula veya işe gitmek sizin için de çok zor değil mi? Buna bulunacak çare yok ama hem içinizi hem de bedeninizi ısıtacak önerilerimiz var.

Kış geldiğinde giyinmek hem çok kolay hem de çok zor. Aynı anda hem sıcacık olup hem iyi görünmeye çalışan, yani tüm kadınlar bizi anlayabilir. Sonuçta yıllardır gardırobunuzda duran kazağı, yine o koyu renk jean ve siyah botlarla kombinleyip kalın bir mantoyla sokağa çıkmaya hazır hale gelebilirsiniz. Ama ya şık olmak? Ya street style? Belki her günü moda haftasındaymış gibi yaşamak zorunda değilsiniz ama buz gibi havaya biraz renk katmak, yazın olduğu kadar havalı görünmek de hakkınız, değil mi?

Üstelik basit kombinleri şık parçalarla oluşturduğunuzda eğer ortada bir stil oyunu varsa, kazanan kesinlikle siz olacaksınız. Soğuk havaya uygun kombinler nasıl yapılır?

  • Siyah, gri veya nötr tonları giymek zorunda değilsiniz. Pastel renklere şans verin. Hava kapalı diye renkler görünmez değil!
  • Kaban veya mont olmadan dışarı çıkmanız imkansız. O zaman her kombinle gidebilecek zamansız bir model edinin. Zor durumlarda işinize yarar.
  • Siyah balıkçı yaka kazak, camel rengi uzun palto ve skinny jean her zaman iyi görünür, unutmayın!
  • Oversize trendi özellikle kat kat giyinmek zorunda olduğumuz kış döneminde hem şık durur hem de konforlu olur.
  • Kat kat demişken, katları gizlemek yerine katman stilini uygulayıp giydiğiniz her katı gözler önüne serebilirsiniz.
  • Bu kışın anahtar kelimeleri; kasket, bere, deri tayt, vinil pantolon, kırmızı bot…

Günlük Kullanımda Rahat Parçaları Arıyorsanız

Yazın aldığınız o çizgili gömleği kaldırmadınız değil mi? Kısa veya uzun kollu hiçbir gömlek mevsimlere göre ayrılmayı haketmiyor. Çizgili gömlekleriniz kazaklarınızla mutlaka uyumludur. Özellikle siyah beyaz çizgili modeli, gri oversize kazak ve siyah jeanle kombinleyin. Sneaker ya da kısa topuklu botlarla görünümü tamamlayın. Günlük hayatta en az siyah balıkçı yaka kadar kurtarıcı bir kombin bu.

Farklı bir görünüm yaratmak için bu klasik kombini deri taytla zenginleştirebilirsiniz. Ya da çizgileri gömleğe değil pantolona alabilirsiniz. Eğer siyah-beyaz çizgili pantolon giymeyi tercih edecekseniz, kırmızı kazakla birlikte kullanın. Kışa hareket getirmek için sıcak renklere bol bol yer verin.

Sıcacık Hissettiren Cool Görünümler

Kışın rengi siyah diyenlerdenseniz, size şimdi çok şık bir önerimiz olacak. Diz altında kloş etek, uzun siyah bir palto ve kırmızı slouchy çizmeler ortaya çıkacak cool görünümü taşımaya hazır mısınız? Kırmızı çizme ya da botlar her zaman kış renklerine şık bir tezat yaratır. Görünümü pembe bereyle tamamlayabilirsiniz. Böylece yılın en önemli iki aksesuar trendini aynı anda uygulamış olursunuz.

Renkler söz konusu olduğunda kış aylarında kendinizi kısıtlamanıza gerek yok. Her ne kadar nötr tonlar sık sık tercih edilse de siz fark yaratın ve pastel renklere mutlaka şans verin. Özellikle yumuşak dokulu açık renk ve dökümlü kazakları, yüksek belli açık renk jeanlerle kombinleyebilirsiniz. Altına da kırmızı ya da sezonun olmazsa olmazı beyaz bot giyebilirsiniz. Basit ama cool!

Hafta İçi Hep Şık Olmak İsteyenlere

Soğuk günlerde hazırlanıp ofise gitmek çalışan herkes için oldukça zor. Çoğu zaman koyu renk pantolon ve kazaklar kurtarıcı olabilir. Fakat şık görünmek istediğinizde renklerle ve modellerle oynayın. Örneğin taba rengi paltoları, siyah pantolon ve kazaklarla bir arada kullanın. Buz kesen yollarda kaymamak için kalın tabanlı botlar giyebilirsiniz. Tabii bu kombinlere hareket katmak için aksesuarlarınızı rengarenk seçin.

Desenlere yer vermek de şık bir adım olabilir. Örneğin kare desenli paltolar ya da nakışlı bluz veya kazaklarla ofis stilinizi farklı bir havaya sokabilirsiniz. Ofise giderken belki kalın botlarınızı giyersiniz fakat şık bootilerinizden bir çifti ofiste bırakmak mantıklı olur.