Smokey Eye Out! Yeni Makyaj Trendini Keşfedin!

Yıllarca en doğru smokey göz makyajını bulmak için her yolu denedik. Renkleri karıştırdık, kendimize özel yöntemler keşfettik, onlarca video izledik. Belki siz hala en doğru yöntemi arıyorsunuz, belki buldunuz ama trendler sadeliğe yöneldi. Trendler zaten hep değişiyor, 2019’un sürpriziyse stamp eye shadow yani alıştığımız tüm teknikler değişmek üzere.

Ünlülerin aşık olduğumuz makyajlarına imza atan sanatçılardan biri olan Hung Vanngo, smokey eye’dan alışık olduğumuz, çizgileri belirsiz ve renkleri birbirine karışmış uygulamaların tersine her çizginin belli olduğu bir tekniğin popüler olmasını sağladı. Bunu da birbirinden ünlü ve deneyselliğe açık arkadaşları sayesinde başardı diyebiliriz.

Çizgilerin belirgin olması ve cildinize yedirilmiş gibi görünmenin tersine teninize transfer edilmiş gibi bir görünüme sahip. Dolayısıyla stamp adı da buradan geliyor. Hung Vanngo çok farklı renklerle bu trendi denese de siz siyah ve grilerle alışık olduğunuz şekilde makyajınızı yapabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken tek kural; makyajınızı  kaş kemiğine yatay olacak şekilde yapın ve koyu renkleri dış köşelere parlak tonları iç köşelere uygulayın.