Sizin Okula Dönüş Stiliniz Ne?

Belki okula dönüş hazırlığı sizin için yepyeni heyecanlar demek; liseye veya üniversiteye başlıyorsunuz ve içiniz kıpır kıpır! Belki yıllar önce mezun oldunuz ve artık “Okullar ne zaman açılacak?” sorusunun cevabı sizi ilgilendirmiyor ama yine de okula dönüşün verdiği heyecanı yaşıyorsunuz. Çünkü okulların açılması, şansa bakın ki modanın kutsal ayı olan Eylül’e denk geliyor. Moda haftaları, yeni koleksiyonların tanıtımı, sezon ürünlerinin mağazalara gelmesi hep bu ayda gerçekleşirken heyecanlanmamak mümkün mü?

Feminen Bir Görünüm İçin

Okula ya da kampüse dönüşte seçeceğiniz kıyafetler üzerine mutlaka düşünmelisiniz. Çünkü ilk izlenim, okulda sonuncu yılınız olsa bile, her zaman önemlidir. Feminen bir görünüm yakalamak için pilili ya da A kesim etekleri tercih edebilirsiniz. Ekose kumaş liseye özgü diye düşünebilirsiniz ama yine de çocuksu bir hava vermediğiniz sürece şans vermeye değer. Okul stilinin olmazsa olmazı sırt çantası, serinleyen havaya uygun bir trençkot yada hırka, belki rahat sneakerlar ile yıla harika bir başlangıç yapın.

Maskülen Bir Görünüm İçin

Biraz daha maskülen bir görünüm için de kumaş ya da jean pantolon tercih edin. Desenli gömleklerle pantolonun verdiği resmi hissi dengeleyebilirsiniz. Her zaman geçerliliği olan loafer ya da Oxford ayakkabılarla okulun ilk günü risk almadan iyi görünebilirsiniz. Kombini tamamlayacak bomber ceketlerle serin havaya karşı şık bir önlem alın!

Aksesuarlara Dikkat!

Tabii kombinleri cool görünümde zirveye taşıyan aksesuarlarınızı da eksik etmemelisiniz. Güneş gözlüğü, saat, bileklik ya da kolye gibi takılarla birlikte okul stilinizi tamamlayın. Son dönemde popüleritesi artan akıllı saatler de alternatifleriniz arasında olabilir. Eğer yeni dönemde aksesuarlarla özgün bir stil yaratmak isterseniz, şal ve fularlarla ilgili yazımızdan ilham alabilirsiniz.

Erkekler İçin Hazırlık Rehberi

Erkekler okula dönüşün ilk günün çok şık olmayı pek umursamıyor gibi görünebilir fakat biz aslında ne kadar ilgili olduklarının farkındayız. Okullar açıldığında havaların çok da soğumadığını düşünürsek, açık renkli şort ya da pantolonlar sneakerlarla kombinlenebilir. Rahat bir tişört, havanın sürprizlerine karşı bir sweatshirt ve sırt çantası ya da erkeklere özel messenger çantalarla ilk güne hazırsınız!

Kırtasiye Alışverişinin Favorileri

Her ne kadar kırtasiye alışverişi üniversitelerde, formalı öğrencilik yıllarına göre biraz daha azalsa da hala renkli kalemler, işlevsel kalemlikler ve şık defterler herkesin ilgisini çekiyor. Sonuçta mezun olsanız bile ofis masanızda kırtasiye tutkunuzu gösteren belirtiler olduğuna eminiz. Aynı şekilde çalışmayı kolaylaştıran masa lambaları ve düzenleyiciler, okula başlasanız da başlamasanız da hayat kurtarır! Bu nedenle okul stilini ofise uygulayabileceğiniz gibi, okul alışverişini de iş dünyasına dahil edebilirsiniz.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.