Siyah Takım Elbise Giymek Neden Zor?

Takım elbise bir erkeğin gardırobunda olmazsa olmaz. Bu gerçeği hepimiz biliyoruz. Bilmemiz gereken bir diğer gerçekse şu; siyah takım elbise giymek zorunda değilsiniz. Hatta mümkünse giymeyin.

Siyah, genelde lacivert ile birlikte takım elbise tercihlerinde ilk sıradaki renk. Ama yine de bu tercihler doğru mu emin değiliz. Sonuçta kontrast yaratacak en sert renk siyah, genelde beyaz renk gömlekle giyildiğini düşünürsek, bu kadar sert ayrımlara gerçekten ihtiyacınız var mı?

Siyah takım elbiseler özellikle açık renk ten ve gözlere sahipseniz sizi daha soluk gösterebilir. Çoğu zaman siyah sandığınız, sahiplerinin üstünde iyi görünen birçok takım elbise aslında gece mavisi ya da koyu lacivert olabilir ama simsiyahsa teninizle uyumu oldukça zor ve riskli.

Çoğu Türk erkeğinin koyu renk saçlara ve sakallara sahip olduğunu düşündüğümüz zaman bile siyah, ancak görünümü daha yoğun gösterebilir ama şıklığın garantisini veremez. Yine de şanslısınız, tıpkı Tom Ford’un siyah takım elbiseyi üniforması yapması gibi siz de giyebilirsiniz. Tom Ford da koyu renk saç ve sakalları olan, ten rengi de çok açık olmayan biri ama nihayetinde stil özgürlüğü olan bir moda tasarımcısı.

Eğer smokin formunda değilse, siyah yerine koyu mavi ve lacivert gibi tonlara yönelmeniz daha başarılı bir görünüm yakalamanızda yardımcı olur. Lacivert düğünden iş görüşmesine kadar birçok durumda giyilebilir. Böylece bir tane takım elbiseniz olsa bile yarı yolda kalmazsınız.