Siyah Eyeliner Uygulamanın Farklı Yolları

Çekici ve göz alıcı bakışlara sahip olmanın en etkili yollarından birinin siyah eyeliner kullanmak olduğunu artık biliyoruz. Gözlerinizdeki ifadeyi güçlendirmek için ise birbirinden farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Mühürlü gözler için eyeliner’ınızı kalınlaştırıp daha çekik gözler için ise kuyruğunuzu uzatabilirsiniz. Birbirinden farklı eyeliner stiliyle gözlerinizde istediğiniz etkiyi yaratmak için önerilerimize göz atın!

Kuyruklu Eyeliner

Gözlerinizi daha çekik gösteren kuyruklu eyeliner ile daha gotik bir görünüm sağlayabilirsiniz. Kuyruklu eyeliner uyguladığınız zaman dikkat etmeniz gereken nokta ise vamp bir tavır yaratmamak adına daha nude renklerde bir ruj ile makyajınızı tamamlamak olacaktır.

kuyruk

Kalın Eyeliner

Kalın eyeliner genellikle, eyeliner çekme konusunda çok başarılı olamayanların tercihi gibi görünse de aslında gözlerde derin bir etki yaratmak için ideal bir seçim. Şakaklardan başlayıp göz pınarlarına doğru inen, gözler kapalı olduğunda üçgeni çağrıştıran bu teknikle ile iddialı bir eyeliner görünümüne kavuşabilirsiniz.

kalin

Ters Eyeliner

Makyajınıza fark katmaya ne dersiniz? Eyeliner’ı göz kapağınıza değil alt kirpik diplerinize uygulamayı deneyin. Göz kapaklarınız yeterince geniş değilse bu eyeliner uygulamasıyla gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

ters

Yoğun Eyeliner

Özel davetlere katılacağınız zaman yoğun bir eyeliner uygulaması yaparak evde kolayca geceye hazırlanabilirsiniz. Yoğun eyeliner’ı alt kiprik diplerinin yarısına kadar, üst göz kapağının ise tamamına sürebilirsiniz.

yogun

Sivri Eyeliner

Rocker bir stil için sivri eyeliner ideal. Uygulamaya kaş bitiminden başlayıp üst kapaklarınızın ve alt kirpik diplerinin ortasına kadar devam edin. Yarım üçgeni çağrıştıran bu görünüme kendi yorumunuzu katıp farklı bir hava yakalayabilirsiniz.

rocker

Çift Eyeliner

Nostaljik bu  görünümle çarpıcı bakışlara sahip olabilirsiniz. Göz pınarlarınızdan başlayıp kaş bitimine kadar çektiğiniz eyeliner’ı alt kirpik diplerinize ince çizgi halinde ve yine aynı hizada sonlandırarak bu retro bir görünüm elde edeceksiniz.

gozzz

Kedi Göz

Gözleri çekik gösteren bu eyeliner tekniğini birkaç adımda kolayca yapabilirsiniz. Üst kirpik diplerinden yukarıya doğru uzanan eyeliner’ınızı alt kirpik diplerinden gelenle birleştirerek kedi gözü kadar vahşi ve iddalı gözlere sahip olabilirsiniz.

kedi

Fotoğraflar: Shutterstock