Sezonda Erkek Giyiminin Kodları

Erkek stilinde yeni sezonda; alışık olduğumuz trendler, modern ve güncel versiyonlarıyla karşımıza çıkıyor. Ekoselerle şehirli kovboylar, bomber ceketlerle 90’lar rüzgarı estirmeye hazırsanız güncel stil önerilerimizi okumaya başlayın.

90’lara Dönüş

Sezon koleksiyonları 90’lı yılların spor ve rahat giyiminden bolca referans barındırıyor. “Tracksuit” yani tulumlar, balıkçı şapkalar, bomber ceketler ve tabii ki sneaker’lar.  Eşofman takımı gibi duran ancak geniş ve dökümlü kumaşlardan parçalar bu trendin en uç noktası. 90’lar akımını takip etmeyi düşünüyorsanız işe yeni bir şapka ve sneaker alarak başlayabilirsiniz.

Doğa Yürüyüşü

Mevsimin sert rüzgarlarına karşı moda da elbette bir koruma kalkanı oluşturuyor. Sezon koleksiyonlarında, doğa koşullarına dayanıklı olarak tasarlanmış outdoor ürünlerinin hakimiyeti var. Dağ tırmanışçılarının botlarından tüm vücudu  koruyan mont, pantolon ve tulumlara kadar her versiyon outdoor parçayı gördüğümüz bu kış, şehirde de üşümek yok.

Kahve Tutkusu

Sezonun erkek giyimindeki baskın rengi kahve ve tonları. Kazaklar, blazer ceketler, palto ve montlar, ayakkabılar, çantalar… Hepsinde topraktan gelen bu renk hakim. Baştan aşağı kahve ya da terekota giymekse bu sezonun keşfi. Bu trendi denemek istiyorsanız kendinize sütlü kahve tonlarında bir palto ya da takım elbise alarak başlayın.

Yine Yeniden Ekose

Bu kış kadın giyiminde olduğu gibi erkekte de ne kadar ekose deseni o kadar iyi. Farklı boyutlarda kesişen çizgiler, farklı kumaş ve formlarda bir arada kullanılıyor. Ekoseli bir pantolonun üzerine “tartan” bir blazer ceket ve kareli bir oversize palto tüm iddiasıyla aynı kombinde buluşabiliyor. Yeter ki bu karışık giyim tarzına cesaret edebilin.

Batı Yakası Hikayesi

Bu sonbahar/kış sezonunda şehirli kovboylar görmeye hazır olun. Çünkü Western parçalar erkek giyiminde öne çıkan trendlerden. Ekose gömlekler, jean ceketler, kovboy bot ve şapkalarıyla tamamlanıyor. En çok da botlarda karşımıza çıkan bu trendin iyi uygulanabilmesi için jean’in paça kesimi ve kovboy botunun formu dikkatle seçilmeli.