Sevgiliyle İzlenebilecek 11 Film

shutterstock_70296502

Sizin de Sevgililer Günü planınız sevgilinizle sıcacık battaniye altında aşk filmleri izlemekse, doğru adrestesiniz. Son zamanların en güzel aşk filmlerini sizin için bir araya getirdik.

1- About Time

ABOUT-TIME_NZ_A3_v1.indd

About Time hem partnerinizle el ele izleyeceğiniz hem de ailenize verdiğiniz değeri hatırlayacağınız sıcacık bir film. Film daha ilk dakikasında sizleri içine alacak ve sonuna kadar kalbinizi yumuşatacak, yüzünüzde bir tebessüm olduğunu sonradan fark edeceğiniz, zaman zaman kahkaha atacağınız zaman zaman duygulanıp bazı sevdiklerinizi aramak isteyeceğiniz bu harika film size ilk önerimiz.

Not: Film bittiğinde filmin müziklerinin olduğu albümü satın almak isteyeceksiniz.

2-My Sassy Girl

movieposter

My Sassy Girl, Güney Kore yapımı gelmiş geçmiş en güzel romantik-komedi filmleri arasında yer alıyor. Film o kadar başarılı ki Hollywood bile pastadan pay almak için yeniden çekse de orijinali kadar başarılı olamamıştır.

Filmin ilk yarısında kahkaha atmaktan kaçırdığınız sahneler olacaktır ancak ikinci yarısı için aynı şeyi söyleyemeyiz. İlk yarısına nazaran ikinci yarısı romantizm öğelerinin çok daha ağır bastığı sahnelerle bu Sevgililer Günü’nde izleyip pişman olmayacağınız bir film olacak.

3- The Fault in Our Stars

tfios_soundtrack_cover

Kitaptan uyarlanan filmlerde nadiren aynı başarıyı ve sıcaklığı yakalayan nadir filmlerden biri de The Fault in Our Stars’. Filmi izlerken boğazınıza bir şey düğümlendiğinde sevgilinizden yardım istemeyi unutmayın.

4- 500 Days of Summer

500 days of summer

2009 yılında çekilen 500 Days of Summer, bağımsız bir film ve festivallerde o kadar sevildi ki dünya çapındaki birçok sinema salonunda yayınlanıp birçok sinemaseverle buluştu.

500 Days of Summer, bir ayrılık filmi ama sevgilinizle beraber izlediğinizde çok daha anlamlı olacak.  Zooey Deschanel’ın güzelliği ile film ayrı bir değer kazandığını da belirtmek gerekir.

5- Flipped

onesht

Kesinlikle Sevgililer Günü’nde izlemeniz gereken bir film! Eğer bu listede başka bir film seçerseniz Flipped’i mutlaka bir başka romantik akşama ayırın.

İnsanın içini ferahlatan, rahatlatan, şirin, ilk aşkı yeniden tattıran gerçek bir film.

6- Amelie

wallpaper-amelie-719713_1024_768

Eğer Amelie’yi daha önce izlemediyseniz çok şey kaçırdınız demektir. Eğer izlediyseniz de Sevgililer Günü’nde yeniden izlemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Filmin başında dudaklarınızda bir tebessüm belirecek ve filmin sonuna kadar bu tebessüm hiç kaybolmayacaktır.

Not: Moraliniz bozuk olduğunda Amelie sizi bulutlara çıkaracak sıcacık bir film.

7-Eternal Sunshine of the Spotless Mind

eternal-sunshine-of-the-spotless-mind

Jim Carey’ye neden saygı duymamız gerektiğini gösteren, Kate Winslet’in o hırçın ama güzel halini özlediğimiz, her bir repliğini defterimize yazıp okumak isteyeceğimiz, izlerken sevgilinize sıkı sıkı sarılacağınız bir film!

8-A Moment to Remember

a-moment

Güney Kore sineması romantik filmleri ile meşhur ve bu şöhreti bu filme borçlu. Romantik günlerin en önemli filmleri arasında yer alan A Moment to Remember’ı Özcan Deniz o kadar beğenmiş ki aynı senaryoyu bir de kendisi çekmek istemiş ve film Türkiye’de karşımıza Evim Sensin olarak gelmiştir. Eğer Evim Sensin’i izlemediyseniz ilk önce orijinalini izlemenizi tavsiye ederiz.

Not: Film boyunca lütfen yanınızdan peçete eksik etmeyin.

9- Before Sunrise

before-sunrise-623881l

Şans eseri yolları kesişen Celine ve Jesse’nin tutkulu aşkını anlatan, diyaloglarla dolu romantik bir film olan Before Sunrise’ı izledikten hemen sonra devam filmleri olan Before Sunset ve Before Midnight’ı da izlemek isteyeceğinizden şüphemiz yok!

10-Başka Dilde Aşk

186673

Listemize bir Türk filmi koyacaksak bu mutlaka Başka Dilde Aşk olmalı. Mert Fırat’ın üst düzey bir oyunculuk sergilediği ve Saadet Işıl Aksoy’un ona eşlik ettiği bu film en iyi Türk romantik filmleri arasında yer alıyor. Başka Dilde Aşk’ı izledikten sonra aşkınız daha anlamlı olacak.

11- Wall-E

040d400d55c83ead52e2c1315294ca9806bbd6c3

Bu animasyon filmi sadece çocuklar için sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Filmin verdiği mesajlarla kendimizi sorgulayacağımız ve Wall-E’nin Eva’ya olan aşkıyla pembeleşen harika, gelecek yıllarda dahi eskimeyecek, içimizi yumuşatacak. Herkese izlemesi için nasihat vereceğimiz nadir bir animasyon filmini Sevgililer Günü’nde sevgilinizle mutlaka izlemelisiniz!

BONUS: PAPERMAN

41KkucOCEIL._SX940_

Zihninizi boşaltacak, bittikten sonra hayallere dalacağınız, şirin mi şirin, bir çok ödül almış (Oscar dahil) kısa film olan Paperman’ı de bu listeye koymazsak olmazdı.

Herkese iyi seyirler!

Yazan: Selçuk Sunman

Twitter: @selcuksunman

Sevgililer Günü’nde Evdeki Keyfiniz İçin Gereken Her Şey: