ŞEHİRDE EN YENİ NE VAR?

Şehirde yeni açılan mekanlar, en hit yerler ve daha fazlasıyla şehrin tadını çıkarmaya var mısınız? Bakın, şehirde bu hafta en yeni ne var?

01

EN LEZZETLİ

“Dünyanın İlk Gezici Mutfak Festivali” olan ve yeme içme sektörünün önde gelen metropollerinde, ilham verici birçok etkinliği kapsayan Omnivore World Tour, bu yıl da dünyaca ünlü şeflerle Türk şefleri İstanbul’da buluşturuyor. 26-28 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde ve farklı restoranlarda bu yıl 2. kez gerçekleşecek olan Omnivore Istanbul, yemek fikirlerini ve deneyimlerini paylaşmak üzere uluslararası şefleri Türk şefler ile bir araya getiriyor. Cuma akşamı Mama Shelter’da gerçekleşecek olan Omnivorious by Badoit’de bu yıl da kalabalığın önünde yemek yapan şeflerin etrafında toplanıyor, gece boyunca DJ’in çaldığı elektronik müzik eşliğinde eğlenerek dans ediyor ve en önemlisi de şeflerin özel olarak hazırladığı eşsiz lezzetlerin tadına bakıyoruz!

02

EN YARATICI

Dünyada 130’dan fazla şehirde gerçekleşen kahvaltı-konuşma serisi CreativeMornings, ATÖLYE İstanbul çatısı altında! Şehrin yaratıcı nüfusunu ayda bir Cuma aynı mekanda toplamayı hedefleyen etkinlik serisi, bol kahve, kahvaltı ve ayın teması doğrultusunda davet edilen konuşmacının 20 dakikalık sunumunun ardından saat 10:00’da sona eriyor ve herkes işlerine dağılıyor. Kasım ayının teması olan “çalışma” kavramına dair konuşmak için CreativeMornings’in bu cumaki konuğu  Nasuh Mahruki.

fashion_istanbul

EN MODA

Fashion Film Fest Istanbul 2015, dünyadan farklı bağımsız modacıların ve yönetmenlerin işlerini sergileyen filmler, söyleşiler ve partilerle 28-29 Kasım’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde! Film gösterimlerinin yanı sıra modacı Nihan Buruk, tasarımcı Ümit Ünal, senarist/yönetmen Ümit Ünal, Berlin Moda Filmleri Festivali kurucusu Niccolo Montanari, Serbia Fashion Week kurucusu Svetlana Horvat ve Fransız modacı Damir Doma gibi isimlerle kapsül söyleşiler düzenlenecek. Festivalin bir diğer sürpriziyse dünyaca ünlü güncel sanatçı Marie Vic’in daha önce Mart ayında New York’ta ilk kez sanatseverlerin karşısına çıkardığı Ten Blows isimli video yerleştirmesi.

souq

EN TREND

Gelenekselleşen “el yapımı” temasıyla Souq, 28-29 Kasım tarihlerinde kuruluyor. Petra’nın kahveleri ve birbirinden güzel alışveriş seçenekleri için etkinliği kaçırmayın!

EN EĞLENCELİ

Bağımsız rap kollektifi Chinese Man 27 Kasım gecesi XXF Very Very French Festival kapsamında bir kez daha Babylon sahnesinde! Eğlenmeye hazır mısınız?

EN YENİ

Nişantaşı Atiye Sokak’ın yenisi Chimp&Zee, Arnavutköy’ün sevimlisi Kavanoz, Çukurcuma’daki kahve ve kahvaltı mekanı Magritte, Levent’deki muhteşem etçi La Boucherie, sabaha kadar eğlencenin sürdüğü Taksim’deki Depo şehrin en yeni mekanları.

EN İYİ HABER

Corridor yaz tatilinden sonra yeni yerini Kuruçeşme’de açtı! Artık Salı partileri ile eğlenceye geri dönebiliriz!

Şehirde Sonbahar Stilini Keşfedin!

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Ayın Burcu: Yay Burcuna Alınacak Hediyeler” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#cbb5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/index.php/ayin-burcu-yay-burcuna-alinacak-hediyeler/” linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes][content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Doğru Eşyalarla Evinizi Olduğundan Daha Büyük Gösterin!” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#cbb5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/index.php/dogru-esyalarla-evinizi-oldugundan-daha-buyuk-gosterin/” linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]