Saçları Hızlı Uzatmanın 5 Yolu

Artık özenle şekillendirilmiş saçlar yerine doğal haline bırakılmış tutamlar, özensiz at kuyrukları ve dağınık topuzlar daha çok ilgi görüyor. Her ne kadar trendler kısa modellere dönük olsa da uzun saça sahip olmak isteyenlerin sayısı az değil. Siz de saçlarınızın hemen uzamasını isteyenlerdenseniz hatırlatalım; saçlarınız her gece belli bir boyutta uzar fakat bunu kısa vadede göremezsiniz. Süreci hızlandırıp aynı zamanda daha sağlıklı saçlara sahip olmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Ve hepsini okumaya devam ettikçe öğreneceksiniz.

Haftalık Olarak Maske Uygulayın

Yüzünüze nasıl ilgi gösteriyorsanız, saçlarınıza da düzenli olarak bakım yapmalısınız. Saçlarınız için düzenli bir yıkama ve kurulama rutini oluşturmakla işe başlayabilirsiniz. Bu rutini zenginleştirdikçe saçlarınız da size daha hızlı cevap verecek. Yüz bakımınızı yaptığınız günlerde saçlarınıza da maske uygulayın. Hasar gören saç telleriniz iyileştikçe rutininize olan sadakatinizin artacağına da eminiz. Saçlarınızı uzatmak kadar onları bu süreçte sağlıklı ve canlı tutmak da oldukça önemli.

Isıyı Düşürün

Saça şekil vermek günlük yaşamın bir parçası ve bu rutini gerçekleştirmek fazlasıyla ısı gerektiriyor. Kurutmaktan kıvırıp düzleştirmeye kadar yapacağınız her sıcak işlem saçlarınıza zarar verir. Daha zararsız opsiyonları deneyebilirsiniz. Örneğin saçlarınızı kıvırmak için bigudi kullanın. Saçlarınız uzadıkça ısıyla şekillendirmemenin eksikliğini daha az hissedeceksiniz. Eğer saç şekillendirici kullanmakta kararlıysanız, ısıyı düşürmeyi deneyebilirsiniz.

3_yedikleriniz

Yediklerinizi Değiştirin

Vücudunuz yediklerinizin bir infografiği gibiyse eğer, en doğru sonucu saçlarınızda görebilirsiniz. Gerekli besinleri almadığınız zaman saçlarınızın uzamaz. Yeterli miktarda protein ve gerekli vitaminleri yediğinizden emin olun, bunun için yumurta, kırmızı et ya da baklagil tüketebilirsiniz. Dengeli ve yeterli beslendiğiniz zaman saçlarınız da uzamak için ihtiyaç duyduğu tüm güce sahip olacak.

Saçlarınıza Masaj Yapın

Saçlarınızı fırçalamak, onları uzatmaya çalışırken kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden biri. Gün içinde saçlarınıza vakit ayırın ve kökten uca tarama yapın. Kafa derinizde masaj yaparak saçlarınızı taradığınız zaman, doğal yağların eşit bir şekilde dağılmasını sağlarsınız. İyi bir fırçaya para harcamaktan çekinmeyin ve saçlarınızı sık sık fırçalamayı unutmayın.

1-1-1

Düzenli Olarak Kesim Yaptırın

Uzatmaya çalıştığınız saçlarınızı kestirmekten bahsetmemiz size mantıklı gelmeyebilir. Fakat gerçekte saç uçlarını düzenli olarak kısaltmak, saç uzatmanın gereklerinden biri. 6-8 haftada bir saç kesimine gitmeniz hem sağlıklı hem de hızlı uzayan saçlara sahip olmanızı sağlar.