Saç Kesiminizle Kusurlarınızı Kapatın

Saç kesiminizle kusurlarınızı kapatmaya ne dersiniz? Küçük değişimlerle büyük farklar yaratmaya saçlarınızdan başlayın. Alnınız mı kırışık o zaman perçem kestirin, yüzünüz çok mu yuvarlak o zaman öne doğru uzun kestirin. Saç kesimlerinin yüzüne ne gibi etkiler yaratacağını gelin birlikte keşfedelim.

04

Kahkül

Yüz şekliniz aşırı yuvarlak değilse, alın çizgilerinizi gizlemenin en kolay yolu kahkül kullanmak. Hem gözlerinizi ön plana çıkaran hem de elmacık kemiklerinize vurgu yapan kahkül bohem bir hava yaratmak için de ideal bir seçenek.

01

Küt Kesim

Küt kesimlerin modası hiç geçmez. Daha genç ve dinamik görünmek için bu modelden faydalanabilirsiniz. Kolay kırılan, yıpranan ve işlem görmüş saçlar için ideal bir alternatif olan küt kesim, hem yıkama hem de kurutma açısından kolaylık sağlarken yüz hatlarınızı daha belirginleşir.

05

Pixie Kesim

Pixie kesim, elmacık kemiklerinizi ve gözlerinizi öne çıkarmanın en doğru yoludur. Hafif katlı bu kesim kalp şekilli yüzler için daha uygun . Bu kesim cesaret isteyen bir model olmasına rağmen özgüveninizi %100 tazeleyecektir.

06

Düz Kesim

Yuvarlak yüzlerin tercih etmesi gereken, omuzlara doğru uzanan ve ön kısmı hafif katlı bu saç modeli yüzü daha uzun gösterir. Kalın kesilmiş düz kahküller ise elmacık kemiklerinizi odak noktası haline getirir.

02

Katlı Kesim

Omuzlara doğru katlı kesilen saç modeli, keskin çene hattınızı daha yumuşak gösterir. Eğer alın bölgeniz normalden daha geniş ise kısa perçeminizi alnınızı kapatacak şekilde yandan ayırarak daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz.

03

Dalgalı Saç

Minyonlar için ideal bir seçenek olan bu model, doğal ve dolgun bir görünüm sağlar. Dalgalı veya kıvırcık saçlar, kafa yapınızı olduğundan daha büyük gösterebilir. Yüz hatlarınız sivri ve keskin ise bu modeli tercih ederek hatlarınızı daha yumuşak gösterebilirsiniz.