Renkli Yaz Sofraları

20’li yaşların başı üniversitede olmanın da etkisiyle dışarıda yenilen yemeklerle geçebiliyor fakat düzenli bir iş hayatı ve ardından her akşam ne yiyeceğinize karar verme zorunluluğu sizi mutfağa ister istemez itecek. Mutfakta olmanın insanı aslında ne kadar rahatlattığını keşfettiğinizde, daha sık yemek pişireceğinize inanıyoruz. O zaman mükemmel sofralar kurma ihtiyacınız da artacak. O lezzetli yemekleri özensiz bir sofrada yemeyeceksiniz değil mi? En sevdiğiniz insanları en güzel yemeklerle karşılayacağınız günlerde sofranız rengarenk olsun isterseniz, önerilerimiz hazır.

Sakin ve Huzurlu Mavi

Denizin ve gökyüzünün rengi mavinin huzur ve sakinlik hissi verdiğini biliyorsunuz. Kıyafetlerde özellikle bebek mavisi ve lacivert popülerse neden sofralar eksik kalsın? Yaz mevsiminin olmazsa olmaz rengi mavi, en şık tonlarıyla sofranıza da huzur verecek. Deniz kenarında olmasanız bile maviyi sofranıza taşıyın. Özellikle tatil sabahları kahvaltılarınızı rahat hissederek yapmak için maviye masanızda yer verin.

İştah Açan Kırmızı

Herkes kırmızının insanlar üzerindeki etkilerinin farkında: Daha canlı, daha hareketli ve daha iştahlı olmanızı sağlar. Enerjik ve canlı bir stile sahip kırmızı sofra ürünleri, ailenizin ve misafirlerinizin iştahını açarken, sunumunuza şık bir hava verir. Hazırladığınız konsept ne olursa olsun kırmızı renk, etkisini her şekilde gösterip misafirlerinizin hazırladığınız yemeklere bayılmasını sağlayacak.

Heyecan Veren Sarı

Günün ilk kahvesinden akşamın lezzetli yemeklerine kadar sofranızdan heyecanı ve pozitif enerjiyi eksiltmemek için sarı rengin canlı tonlarına şans verin. Hem sarı rengin dikkati arttırabilmesi sayesinde, misafirleriniz masanızdaki her ayrıntıyı keşfedebilir. Özellikle küçük partilerde ya da aceleniz olan günlere denk gelen dönemlerde sarı rengin hızlandırıcı etkisini kullanabilirsiniz.

Zarif ve Zamansız Beyaz

Herkesin vazgeçilmez favorisi beyaz! Her kadının bir tane beyaz yemek takımı mutlaka olur. Özellikle zarif akşam yemeklerinin favorisi olacak beyaz renk, misafirlerinize ışıl ışıl bir sofra hazırlamanızı sağlayacak. Büyük aile toplantılarında ya da özel buluşmalarda bu rengi kullanabilirsiniz. Fark yaratmak için bu masum rengi kontrast aksesuarlarla süsleyin!